Teatr wkrótce wyruszy na podbój Chin

"Glany na glanc" - reż. Krzysztof Rekowski - Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

"Kierunek Chiny" - tak nazywa się projekt realizowany przez Teatr Dramatyczny, którego głównym celem jest przybliżenie kultury polskiej i chińskiej.

W Chinach Teatr Dramatyczny pokaże m.in. spektakl "Emigranci"

Tym projektem teatr chce zainicjować promocję na arenie międzynarodowej najwartościowszych zjawisk kultury polskiej, ukazać różnorodność prezentacji polskiej twórczości, jak i również dokonania wybitnych polskich artystów w ramach prestiżowych światowych przedsięwzięć kulturalnych.

W ramach Beijing Fringe Festival Teatr Dramatyczny zaprezentuje dwa spektakle: "Glany na glanc"  D. Gova i "Emigrantów" S. Mrożka, oba w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. Również zostaną przeprowadzone warsztaty dramatopisarskie w Central Academy of Drama. Ekipa Węgierki wybiera się do Chin we wrześniu.

Beijing Fringe Festival skierowany jest głównie do młodej publiczności i twórców, a jego celem jest promocja w Chinach teatru niezależnego, ambitnego i nowatorskiego. Program pierwszych dwóch edycji obejmował wyłącznie produkcje chińskie, natomiast od 2010 roku festiwal stał się wydarzeniem międzynarodowym.

Projekt "Kierunek Chiny" został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Anna Dycha
bialystokonline.pl
6 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...