Teatr Współczesny otwiera nowy sezon

Nowy sezon - Teatr Współczesny w Warszawie

Z radością informujemy, że Teatr Współczesny po długiej, niezamierzonej przerwie otwiera obie sceny i serdecznie zaprasza na Mokotowską 13. Nowy sezon rozpoczyna się 1 października spektaklem WSTYD ( Scena w Baraku).

MAREK MODZELEWSKI. „WSTYD" ( SCENA W BARAKU)

Reżyseria WOJCIECHA MALAJKATA
Spektakle: 1,2,3,4,10 i 11.października, g.19.00

Dzień ślubu i wesela, a pana młodego wciąż brak...Wstyd...Wyraz ma 162 synonimy : wśród nich skandal, dyshonor, szok i nade wszystko „ obciach" ...Ze wszystkimi barwami wstydu zmierzą się dwie pary teściów a także Widz .Wyśmiewamy , wartościujemy, osądzamy, a kto z nas może „...pierwszy rzucić kamieniem?"
Grają: Iza Kuna, Agnieszka Suchora, Jacek Barciak i Mariusz Jakus.
Jacek Barciak otrzymał Nagrodę Miesięcznika Teatr. Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza została przyznana za najlepszą kreację aktorską sezonu 2019/2020 ( rola ANDRZEJA)
Dossier spektaklu
https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/wstyd

TORBEN BETTS. „KUCHNIA CAROLINE"
Reżyseria JAROSŁAWA TUMIDAJSKIEGO
Spektakle: 9,10,11,30,31 października, g.19.00

Na scenie CAROLINE ( Monika Krzywkowska) – gwiazda programów telewizyjnych z milionową oglądalnością , autorka bestsellerów w niebotycznych nakładach i jej otoczenie... postacie tragikomedii w ŚWIATŁACH wyczarowanego studia telewizyjnego i w CIENIU życia bez kamer. Sześć portretów psychologicznych i prawda „najprawdziwsza" o kosztach i sensie wielkich sukcesów.
Dossier spektaklu
https://wspolczesny.pl/artykuly/kuchnia-caroline-2020-strefalifestyle

GERALD SIBLEYRAS. „TANIEC ALBATROSA"
Reżyseria MACIEJA ENGLERTA
Spektakle :14 i 15 października , g.19.00

„Ich czworo" w kryzysie wieku średniego. Komedia z obrazkami z życia dzisiejszego inteligenta zagubionego w meandrach poprawności politycznej i modnych „imperatywów" wiecznej młodości. Weekend pełen przezabawnych komplikacji, zaskakujących sytuacji; portrety ludzi, którym pory życia pomyliły się tak, jak – nie przymierzając - pory roku.
Lato i jesień z wiosną, a zimy... ma w ogóle nie być.
Agnieszka Pilaszewska, Ewa Porębska, Leon Charewicz, Andrzej Zieliński.
Dossier spektaklu
https://wspolczesny.pl/repertuar/w-repertuarze/taniec-albatrosa

WIKTOR SZENDEROWICZ. „LUDZIE I ANIOŁY"
Reżyseria WOJCIECHA ADAMCZYKA
Spektakle: 17 i 18 października, g.19.00

Moskwa współczesna. Późną nocą dom biznesmena Paszkina ( Sławomir Orzechowski) nachodzi „Niejaki Stroncyłow" ( Andrzej Zieliński) z propozycją nie do odrzucenia i nie do przyjęcia. Okazuje się, że życiorys Paszkina jest prześwietlony do przezroczystości, a intruz skłania go do szczególnej podróży w świat, a nawet ... dalej. I jak upadłe biuro turystyczne nie gwarantuje powrotu.
Stroncyłow - też upadły - jako spauperyzowany anioł wykonuje zlecenia Szefa, który rozczarowany człowiekiem uważa, że już szkoda fatygi... Znakomita komedia...i mądra.
Spektakle 17 i 18 października, g. 19.00
Dossier spektaklu
https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/ludzie-i-anioly

CAT DELANEY. „LEPIEJ JUŻ BYŁO... ( Welfarewell) „
Reżyseria WOJCIECHA ADAMCZYKA
Spektakle: 24,25 października, g.19.15

MARTA LIPIŃSKA w roli czarującej Esmeraldy Quipp, byłej aktorki szekspirowskiej, która trudne dojrzałe lata chce przeżyć mocno i niezwykle , w czym wspiera ją poczucie humoru, optymizm i odwaga. Sztuka muśnięta urokiem komedii gangsterskich.
Dossier spektaklu https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/lepiej-juz-bylo

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO WIDZÓW I PRACOWNIKÓW TEATRY PODPORZĄDKOWUJĄ SIĘ ZASADOM KARENCJI SANITARNEJ WPROWADZONEJ NA CZAS PANDEMII WIRUSA SARS=COV-2.
TEATR PROSI WIDZÓW O ZAPOZNANIE SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI WARUNKÓW PRZEBYWANIA NA WIDOWNI , DOSTĘPNYMI NA STRONIE WWW.WSPOLCZESNY.PL

 

Teresa Gąssowska
Materiał nadesłany
1 października 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...