Teatr Współczesny rozpoczyna nowy sezon

„Gdybym cię nie poznał" aut. Sergi Belbel - reż. Jarosława Tumidajski - Teatr Współczesny w Warszawie

Teatr Współczesny 18 sierpnia rozpoczyna nowy sezon sztuką Sergi Belbela „Gdybym cię nie poznał" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. 18 i 19.08 (g. 19.00, SCENA W BARAKU). Twórcy zapewniają, że jest to spektakl dla niepoprawnych romantyków.

Niewinny dziecięcy pocałunek rozpoczyna sceniczną opowieść o nieoczywistej naturze miłości. Powstaje tu pytanie: co decyduje o naszym życiu – świadomy wybór, przypadek, a może przeznaczenie?

Pewnie nigdy się nie dowiemy czy nasze linie życia są z góry nakreślone, czy prymarne wydarzenie, otwierające nam ciąg losowy to na pewno zbieg okoliczności?

Może kontemplując przeszłość nie raz zastanawiamy się czy „ów określony przypadek", który wpłynął na dalszy splot wydarzeń w gruncie rzeczy nie był koniecznością?
Determinizm losu to odwieczna zagadka...a i sztuka katalońskiego dramaturga jest jak szarada.
Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/gdybym-cie-nie-poznal

- 20,21.08, ( Scena Główna ,g. 19.15)
„LEPIEJ JUŻ BYŁO" – sztuka CAT DELANEY w reżyserii Wojciecha Adamczyka z MARTĄ LIPIŃSKĄ w roli Esmeraldy Quipp , emerytowanej aktorki, która błyszczała całe lata w wielkich kreacjach szekspirowskich. Zdawałoby się, że samotność pozbawi ją życiowej werwy. Jednak dopiero teraz Esmeralda zagra swe brawurowe życiowe role, w których zadziwi samą siebie i zmierzy się z życiem w niezbyt bezpiecznych jego „odsłonach" rodem z komedii gangsterskich.
Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/lepiej-juz-bylo

- 23,24.08 ( Scena w Baraku, g.20.00)
„ A PLANETY SZALEJĄ..." Młodzi w hołdzie Korze. Reżyseria: Anna Sroka – Hryń.

Studenci Akademii Teatralnej przygotowali przedstawienie złożone z utworów zespołu MANAM. Dyplomanci AT przypomną dobrze znane i niezapomniane piosenki w nowych aranżacjach przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino.
W najnowszych szatach prosto spod muzycznej igły, utwory brzmią inspirująco i nabierają głębszych znaczeń. Młodzieńczy entuzjazm wykonawców zdobi je dodatkowo. Spektakl jest hołdem dla charyzmatycznej piosenkarki Kory w oprawie wokalnych talentów, wrażliwości i energii studentów naszej Akademii Teatralnej.
Dossier spektaklu: https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/planety-szaleja

REPERTUARY W NASTĘPNYCH MIESIĄCACH:
https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/09-2022
https://wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/10-2022

 

(-)
Materiał Teatru
16 sierpnia 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia