Teatr zdemaskowany

"Czego nie widać" - reż. Maciej Wojtyszko - Teatr Bagatela w Krakowie

Krakowski Teatr Bagatela zapowiada dekonspirację swoich poczynań. 98. rok działalności Teatr Bagatela zainauguruje 15 września wyjawieniem wielu teatralnych tajemnic. Stanie się to za sprawą otwierającej sezon 2017/18 premiery spektaklu „Czego nie widać" w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Ciesząca się od 35 lat niesłabnącym powodzeniem na scenach całego świata sztuka Michaela Frayna „Czego nie widać" została nazwana przez teatromanów „farsą nad farsami". O jej międzynarodowej popularności zadecydowała tematyka, czyli ekscytujące kulisy powstawania spektaklu.

„To jest farsa. To jest teatr. To jest życie!" – mówi bohater-reżyser, próbujący doprowadzić do premiery przedstawienia, które wymyka się spod kontroli. Akcja spektaklu rozpoczyna się od pokazania próby generalnej. Na scenie panuje istny chaos – począwszy od złej organizacji, a skończywszy na rozpadającej się scenografii. Niekończące się błędy i kaprysy aktorów sprawiają, że premiera stoi pod znakiem zapytania.
Widz po obejrzeniu tego spektaklu ma szansę inaczej spojrzeć na pracę aktora.

Pod płaszczykiem niezwykle dowcipnej i atrakcyjnej zabawy został opisany specyficzny, czasami magiczny, a niekiedy małoduszny świat teatru i jego ludzi – mówi reżyser spektaklu, Maciej Wojtyszko.

Autorką scenografii i kostiumów jest Justyna Łagowska, a muzykę do przedstawia skomponował Bolesław Rawski.

(-)
Materiał Teatru
12 września 2017
Portrety
Maciej Wojtyszko

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...