Teatr Żelazny nie ma przerwy wakacyjnej

BABSKI COMBER CZYLI BIWAKOWE LOWE

7.07, 15:30, 19:00

03.08, 19:00
04.08 , 17:00
24.08, 17:00

Znakomita, wartka komedia o dążeniu do szczęścia, miłości w różnych jej odsłonach oraz naszych codziennych śmiesznostkach i słabostkach.

Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego. Dojrzałe, przyzwyczajone do mniejszych lub większych wygód wyprawiają się na biwak. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. Jak żyć szczęśliwie, robić, to co się kocha i nie tkwić w toksycznym związku? Czy trzykrotna rozwódka, kelnerka po 40-stce udzielająca rad starszej, racjonalnej siostrze trafi w sedno? Czy spotkany przypadkowo w lesie niejaki Wiktor badający kobiety „kompetencjometrem" postawi właściwą diagnozę? Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterów. Jest sielanka, ciepłe wspomnienia z dzieciństwa czy groteskowej wizyty u ginekologa oraz leczenie kaca metodą tybetańską. Dialogi iskrzą najlepszą współczesną komediową tradycją. Rodzinna komedia, której tytuł nawiązuje do miłości romantycznej, siostrzanej i rodzicielskiej, z punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie odmieniającym życie protagonistek to feeria kolorowych barw humoru i refleksji.
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Autor: Marta Marzęcka-Wiśniewska
Obsada:
Mariola – Małgorzata Maślanka
Janina – Paulina Napora
Wiktor – Paweł Okraska

SEKS DLA OPORNYCH
26.07, 19:00
27.07, 16:00 i 19:00
28.07, 16:00 i 19:00
17.08, 16:00, 19:00
18.08, 16:00, 19:00
25.08, 16:00, 19:00
Bilety 45/40 zł

Długoletnie małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do eksluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. „Sex dla opornych".
Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na widok tejże cedzącej niecenzuralne słowa i odzianej w strój tzw. dominy rodem z filmu dla dorosłych? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie?
Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Obsada: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Dariusz Wiktorowicz

PARAPETÓWKA
16.08, 16:00 i 19:00
bilety 35 zl/50zł

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek".
Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa", Paweł: „typowy gej", którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.
Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.
Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.
Reżyseria: Ewa Błachnio
Występują:
Ewa Błachnio
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Jacek L. Zawada
Piotr Wiśniewski

RÓŻOWY KAPTUREK (spektakl dla dzieci)
20.07, 12:00, 16:00

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce? Zapraszamy na te i inne nowe przygody znanej bohaterki!
Historia "Czerwonego Kapturka" zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze.
Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni"! Przedstawienie z interakcją z publicznością.
Bilety
25zł
90 zł rodzinny (4 osoby)
PCHŁA SZACHRAJKA(spektakl dla dzieci)
6.07, 16:00
„Pchła Szachrajka" to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.
Bilety
25zł
90 zł rodzinny (4 osoby)
czas trwania 50 min.

ŚCIANA
14.07 16:00 i 19:00
Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia
„Za pieniądze, które wydaje Pan w jeden tydzień można przez rok zapewnić utrzymanie całej hinduskiej rodzinie!"
Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja, staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku, rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy... Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu.
Traktowany jak przestępca z racji na „wysoki współczynnik awansu społecznego" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.
Reżyseria: Artur Barciś
Występują: Paweł Okraska
Bogumiła Murzyńska
Małgorzata Gadecka
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Piotr Wiśniewski
czas trwania: 90 min
bilety
55 zł

KOCHAM I NIENAWIDZĘ
21.07, 18:00
9.08, 19:00
Genialny humor Koterskiego na celowniku!
Młode małżeństwo stara się znaleźć lekkość życia i poczucie humoru, mimo codziennych trudów i prozy życia. W końcu nie żyją w „gorszej Europie"! Ciężkie siaty z zakupami i prozak na śniadanie, gdy warczy na Ciebie własny pies...? Te i inne kuriozalne sytuacje z naszego życia nie przeszkodzą optymistycznie patrzeć na świat!
Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra".
Tekst: Marek Koterski
Muzyka: Marta Skóra
Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski
Marta Skóra - piano
Maciej Kitajewski - kontrabas
Krzysztof Pszczółka - instrumenty perkusyjne

SHILRLEY VALENTINE
31.08, 18:00 Premiera
Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach.
Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja na początku wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania. Po dłuższej chwili zastanowienia, postanawia wbrew woli męża spełnić swoje marzenie.
Spektakl w wykonaniu genialnej aktorki, z wykorzystaniem dopieszczonej scenografii - perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz... greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę.
Wyst. Anka Kadulska
Bilety 40/45 zł

Bilety na spektakle dostępne online https://www.teatrzelazny.pl/repertuar/

(-)
Materiał Teatru
1 lipca 2019

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...