Teatr Żydowski na Warszawie Singera

14. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

Zapraszamy na spektakle Teatru Żydowskiego w ramach XIV edycji Festiwalu Singera. Wśród propozycji - "Sanatorium pod klepsydrą" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz i "Szosza" w reżyserii Karoliny Kirsz.

Zapraszamy na spektakle Teatru Żydowskiego w ramach XIV edycji Festiwalu Singera. Wśród propozycji - "Sanatorium pod klepsydrą" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz i "Szosza" w reżyserii Karoliny Kirsz.

30 sierpnia o 19.00 na niezwykłe wydarzenie około-teatralne "Sanatorium pod klepsydrą" (na zdjęciu) w reżyserii Agaty Dudy-Gracz na podstawie tekstów Brunona Schulza. Wstęp jest wolny, a godzina przybycia dowolna (od 19.00 do 20:30) - spektakl wystawiany jest w konwencji muzeum - widz sama wybiera fragmenty przedstawienia i ogląda je w dowolnej kolejności. Miało być to przedsięwzięcie jednorazowe, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie widzów, zostanie pokazane jeszcze raz w ramach Festiwalu Singera.

31 sierpnia o 19.00 zapraszamy na komedię z happy-endem "Szabasowa dziewczyna" w reżyserii Marcina Sławińskiego na podstawie tekstu Daniela Simona, nauczyciela Woody'ego Allena. Spektakl opowiada perypetie tytułowej bohaterki, która postanawia przejść dla ukochanego konwersję na judaizm.

3 września o 16.00 pokazana zostanie jedna z ostatnich premier "Wielka Wygrana" w reżyserii Tomasza Szczepanka inspirowana sztuką Szolema Alejchema. Tak jak w "Skrzypku na dachu" wedle tegoż autora bohater stawia pytanie co, by było gdyby był bogaty, tak tu biedny krawiec wygrywa na loterii wielkie pieniądze. Jak sobie poradzi z realizacją swojego marzenia?

I ostatnie z dużych przedstawień - 6 września o 19.00 "Szosza" na podstawie powieści I. B. Singera w reżyserii Karoliny Kirsz. Główny bohater jest pisarzem i szuka natchnienia w rozpuście. Jednak nie może zapomnieć o Szoszy - przyjaciółce z dzieciństwa, która jest ucieleśnieniem niewinności.

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...