Teatralna podróż w głąb świata Tuwima

"Tuwim dla dorosłych" - reż. J. J. Połoński - Teatr Muzyczny w Gdyni

16 listopada na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego odbędzie się premiera spektaklu "Tuwim dla dorosłych" w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

Teatralna podróż w głąb poetyckiego świata Juliana Tuwima oparta w dużej mierze na wydanym pośmiertnie w 1958 roku zbiorze "W oparach absurdu" - pisanym od lat 20-tych wraz z Antonim Słonimskim, a zawierającym nieśmiertelne i niestarzejące się zabawy sztuką purnonsensu, abstrakcji, groteski i kpiny. Spektakl stawia sobie za cel ukazanie Tuwima jakiego jeszcze nie znamy - autora szalonego, krzykliwego i prześmiewczego.

Forma teatralna użyta w spektaklu będzie nawiązywała do stylu Noir, ale w głównej mierze będzie próbą odnowienia stylu kabaretowego w teatrze. Kabaretu literackiego, aktorskiego, inteligentnego i odważnego. Oczywiście nie zabraknie piosenek - oprócz znanych hitów przed i powojennych - w zupełnie nowych aranżacjach - zaprezentujemy też zupełnie nieznane, lecz znakomite piosenki do słów Juliana Tuwima m.in. z repertuaru Grzegorza Turnaua, zespołu "Buldog", Marka Grechuty, zespołu "Piersi".

(-)
Materiał Teatru
16 listopada 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia