Teatralne radio w Lublinie

"Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" - reż. Jerzy Satanowski - Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Premierowy spektakl Jerzego Satanowskiego nawiązuje do formuły popularnego „Tuwima dla dorosłych” (Nova Scena, 2011). Znajdujemy się w studio Polskiego Radia i to zza radiowego mikrofonu śledzimy kolejne upływające dekady powojennej Polski. Od siermiężnego PRL po dostatnią współczesność.

Tym razem autorów wykorzystanych w przedstawieniu tekstów jest wielu i same ich nazwiska są już niejako drogowskazami kolejnych epok: Mrożek, Konwicki, Pilch. Kabaret „Salon Niezależnych". Piosenki Osieckiej i Młynarskiego, Waligórskiego i Przybory, Kleyffa, Rosiewicza i grupy Wały Jagiellońskie.

Reżyser spektaklu ukazuje naszą współczesną historię w satyrycznym wypaczeniu, ale nie dajmy się zwieść złudzeniu – ta historia tak często wypaczała się sama, że do jej opisu niepotrzebny był satyryk, wystarczał „obiektywny" radiowy komentarz. Inny niezastąpiony komentarz do historii to piosenki, śpiewane przez hufce pracy, popularnych ulubieńców PRL, czy niepokornych artystów kabaretu.

W Teatrze Starym w Lublinie spektakl "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik" można obejrzeć w sobotę 12.04, godzina 17.00 i 20.00.

(-)
Materiały Teatru
10 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia