Teatralne seminaria

Instytut im. Jerzego Grotowskiego Wrocław

Warsztaty i wykłady prowadzone przez wybitnych teatrologów znalazły się w programie Seminariów Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań, które w poniedziałek rozpoczęły się we wrocławskim Instytucie im. Jerzego Grotowskiego

Uczestnicy dwutygodniowych seminariów mają okazję poznać narzędzia służące do krytycznej analizy współczesnej kultury oraz wysłuchać wykładów na temat najważniejszych zjawisk we współczesnym teatrze. Uczestnikom zostanie również przybliżona twórczość Jerzego Grotowskiego - jednego z najważniejszych reformatorów współczesnego teatru.

Jak poinformowała PAP Monika Łuczkowska z Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, podobnie jak w latach ubiegłych w ramach seminariów swoje zajęcia poprowadzą znani teatrolodzy. - Ze Stanów Zjednoczonych przyjedzie m.in. profesor Jon McKenzie, autor głośnej książki "Performuj albo.". Warsztaty i wykłady poprowadzi także francuski profesor Jean-Marie Pradier - twórca etnoscenologii, zajmujący się badaniem przedstawień kultur tradycyjnych - podała Łuczkowska.

Z kolei cykl wykładów na temat twórczości Jerzego Grotowskiego wygłosi profesor Dariusz Kosiński, a o współczesnym polskim performansie opowie jedna z jego najważniejszych przedstawicielek - Joanna Warsza. W ramach zajęć odbędą się również projekcje filmów dokumentujących działalność Grotowskiego i Teatru Laboratorium.

Wykłady i warsztaty będą prowadzone w języku angielskim

(-)
Materiał Organizatorów
18 września 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...