Teatralne Studio Hip-Hopowe, czyli Lato w Teatrze

Teatralne Studio Hip-Hopowe - Teatr Nowy Proxima w Krakowie - rekrutacja

TEATRALNE STUDIO HIP-HOPOWE to próba połączenia dwóch, z pozoru nie mających ze sobą zbyt wiele wspólnego, dziedzin sztuki, jakimi są teatr i muzyka hip-hopowa.

Podczas wspólnej pracy odwołamy się między innymi do fenomenu jakim stał się Mata i jego utwór "Patointeligencja", obejrzymy rejestrację spektaklu "To my jesteśmy przyszłością!" w reżyserii Jakuba Skrzywanka (reżyser zaprosił do współpracy młodzież i na podstawie ich historii stworzył spektakl w którym zagrało czworo nastolatków - aktorów amatorów), przyjrzymy się młodym artystom i ich twórczości (między innymi JanRapowanie, Taco Hemingway), ale również nastolatkom, którzy wpływają na świat - między innymi Grecie Thunberg i Malali Yousafzai. Zajmiemy się także mediami społecznościowymi i przyjrzymy im się zarówno jako narzędziom marketingowym, jak i źródłom informacji, porozmawiamy o ich roli w kreowaniu trendów, poglądów i popularności.

W trakcie półkolonii odbywać się będą warsztaty z pisania tekstów, warsztaty choreograficzne, wokalne, muzyczne, dziennikarskie oraz scenograficzno-kostiumograficzne, które zakończą się pokazem finałowym.

Prowadzący: Piotr Sieklucki, Prince Negatif, Małgosia Fatalska, Karolina Purłan, Paweł Harańczyk, Karol Miękina
Partnerzy: Lato w teatrze, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Fundacja Wawel z Rodziną, Fundacja Miasto Literatury

Termin: 6-19 lipca 2020r.

Gdzie: Teatr Nowy Proxima w Krakowie (kameralne grupy z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i wymagań sanitarnych)

Dla kogo: młodzież w wieku 13-16 lat interesująca się muzyką, hip-hopem, pisaniem piosenek, interesująca się tańcem, tworzeniem scenografii i kostiumów, dziennikarstwem, teatrem.

Szczegóły oraz formularz rekrutacyjny do pobrania na stronie.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja do udziału w Teatralnym Studiu Hip-Hopowym trwa do 26 czerwca.

Karolina Purłan
Materiał Teatru
6 czerwca 2020

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia