Teatralny Dzień Kobiet

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

8 marca w Teatrze Solskiego ma być muzycznie, komediowo i refleksyjnie - na scenie kilka propozycji, a w kasie upominek dla Pań.

Pierwsza propozycja to farsa - "Czego nie widać", która będzie można obejrzeć od 7 do 9 marca o godz. 18.00 na Dużej Scenie. Premiera tego niezwykle zabawnego spektaklu odbyła się Teatrze Solskiego w 2011 roku, i od tego momentu cieszy się on niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego -"Czego nie widać" to dwie i pół godziny doskonałej zabawy i oczyszczającego śmiechu. Błyskotliwa i dynamiczna farsa wykorzystuje klasyczny motyw teatru w teatrze. Poznajemy zespół aktorski, który pracuje nad premierą sztuki "Co widać". Nieustanne trudności wywołują całą lawinę komplikacji, które wzmagają się w drugim akcie, kiedy to samo przedstawienie, znane nam już z aktu pierwszego, oglądamy od strony kulis. Pozwala nam to na zderzenie perypetii scenicznych postaci z prywatnymi perypetiami aktorów, które stają się nieustannym źródłem komizmu. W sztuce Frayna, wyreżyserowanej przez Jana Tomaszewicza, występuje niemal cały zespół tarnowskiego teatru.

Kolejna propozycja to sztuka Agnieszki Osieckiej "Apetyt na czereśnie". Muzyczna opowieść o związku jednej pary - bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko - męskich spotkała się z uznaniem tarnowskiej publiczności. On i Ona wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być? Spektakl prezentowany na scenie foyer - 6 marca godz. 18.00 oraz 7 i 8 marca 0 godz. 21.00.

Ostatnia z propozycji jest nieco bardziej refleksyjna. "Konstelacje" to rzecz o miłości, także o śmierci, ale przede wszystkim jednak o miłości, która jeśli jest wystarczająco głęboka i prawdziwa może zwyciężyć i śmierć. Ta kameralna sztuka o głębi tragedii antycznej jest więc świetnym teatralnym tworzywem zarówno dla reżysera jak i aktorów. Spektakl prezentowany na Scenie Underground - 6 oraz 9 marca o godz. 21.00.

- Aby podkreślić charakter wieczoru - 8 marca, każda pani, która wybierze się do teatru, otrzyma w kasie upominek - tradycyjnego czerwonego goździka. Przygotowany został także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami - dodaje Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

(-)
Materiał Teatru
4 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...