Teatralny maraton w Polkowicach

Rusza XV Festiwal "Oblicza Teatru"

Już 23 lutego rozpocznie się w Polkowicach XV Festiwal "Oblicza Teatru". Na początek teatralnego maratonu - "Być jak Kazimierz Deyna" Teatru im. A. Mickiewicza z Częstochowy.

Patronat honorowy nad tegorocznym Festiwalem objął Jerzy Trela - wybitny aktor i pedagog PWST, który zapisał się w historii polskiego teatru genialnymi kreacjami m.in. w "Dziadach" i "Wyzwoleniu" w reż. Konrada Swinarskiego.

Spektakl "Być jak Kazimierz Deyna", który 23 lutego rozpocznie Festiwal, został zakwalifikowany do pierwszego etapu 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i od dnia premiery zbiera świetne recenzje. Chwalony jest zabawny tekst Radosława Paczochy, reżyseria Gabriela Gietzky'ego, ciekawa i funkcjonalna scenografia oraz aktorstwo całego zespołu częstochowskiego teatru.

Trzy dni później, 26 lutego, festiwalowa publiczność obejrzy "Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami" Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Ta zabawna opowieść o PRL-u napisana została przez Artura Pałygę oraz aktorów bielskiego teatru, a wyreżyserowana przez Piotra Ratajczaka. Spektakl doceniła już ogólnopolska publiczność, co potwierdzają następujące nagrody, m.in. Złamany Szlaban - główny laur 21. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Bez Granic", nagroda IX edycji Festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna 2012, "Anioł Publiczności" - nagroda główna IV Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej.

Ponadto w programie Festiwalu znajdą się obok spektakli komediowych w gwiazdorskich obsadach, także współczesne dramaty, m.in. "Pamięć wody" Teatru im. S. Jaracza z Łodzi, inscenizacja klasyki, czyli "Wujaszek Wania" krakowskiego Teatru Bagatela oraz premierowy spektakl Leszka Mądzika i Sceny Plastycznej KUL, pt. "Lustro".

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Polkowice odwiedzą takie gwiazdy jak: Ewa Wiśniewska, Edyta Olszówka, Beata Ścibakówna, Jolanta Fraszyńska, Joanna Liszowska, Krzysztof Globisz, Leszek Teleszyński, Michał Żebrowski, Tomasz Karolak.

Szczegółowe informacje na temat spektakli znajdują się na stronie internetowej Festiwalu: www.dniteatru.pl. Relacje z festiwalowych wydarzeń będzie można obejrzeć na stronie telewizji internetowej Polkowickiego Centrum Animacji www.pcatv.pl Bilety i karnety na spektakle do nabycia w kasie Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1) i Galerii "Rynek 26". Rezerwacje: tel. 76 746 88 14.

(-)
Materiał Organizatora
21 lutego 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...