Teatralny openair w sobotę u Solskiego

w sobotę można zwiedzić Teatr i nie tylko

Chcesz przymierzyć kostium Makbeta? Mieć zdjęcie jako bohaterka "Trzech sióstr"? A może wolisz napić się kawy przy dyrektorskim stoliku? Nie zabraknie także okazji do degustacji wyrobów winiarskich z okolic Tarnowa - to wszystko już w sobotę (15 września) podczas "Teatralnego openair\'a" od godz. 17 do 19.30.

Pomysł jest sposobem na ściągnięcie uwagi Tarnowian na teatr przed rozpoczynającym się 59. sezonem artystycznym. Nie narzekamy na frekwencję, ale zrobimy wszystko, by teatr stał się jeszcze bardziej rozpoznawalnym miejscem w Tarnowie - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny. 

We foyer przy Mickiewicza 4 znaleźć będzie można kostiumy bohaterów z ostatnich spektakli, obok nich także te które od dawna leżą w magazynach. Specjalna plansza umożliwi wszystkim chętnym stworzenie własnego plakatu z "Trzech sióstr" bądź "Małego Księcia" - wystarczy tylko w przygotowane otwory wsadzić głowę, zrobić zdjęcie i afisz gotowy!

Jestem bardzo ciekawa opinii tarnowian o teatrze, tego jak go postrzegają i jak sobie wyobrażają, dlatego dyrektorski stolik kawowy, będzie służył jako miejsce rozmów. Zapraszam naprawdę wszystkich , którzy lubią teatr - zachęca Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna.

Przed teatrem staną stoiska lokalnych winiarzy, który zaprezentują swoje najlepsze produkty. Będzie można skosztować dionizyjskich smaków z Tuchowa, Ciężkowic - miejsc, gdzie powoli zaczyna pojawiać się coraz więcej małych, prywatnych winiarni.

"Teatralny openair" to druga część akcji promocyjnej, wcześniej postaci ze spektakli pojawiały się w niespodziewanych miejscach. Sobotnie spotkanie zaplanowano od godz. 17 do 19,30. Zakończy je prezentacja fotosów z przedstawień autorstwa Pawła Topolskiego. Wielkoformatowe zdjęcia zostaną wyświetlone na kamienicy naprzeciwko siedziby Solskiego, a towarzyszyć im będzie oryginalna muzyka skomponowana do produkcji tarnowskiego teatru.


Materiał Teatru
11 września 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...