Teatralny thriller w Lesznie

"#Tango 1918" - reż. Paweł Kamza - Teatr Miejski w Lesznie

Prapremiera polska 26 stycznia 2019 roku Teatr Miejski w Lesznie Scena Kameralna. Sztuka przenosi widza do rozgłośni radiowej, gdzie rozpoczyna się kolejny, normalny dzień pracy. Kawa, muzyka, blok reklamowy, telefony od słuchaczy... nic nie wskazuje na to, co się wydarzy...

Katarzyna odbiera tajemniczy telefon od Ady. Dlaczego Ada dzwoni z budki telefonicznej? Co spowodowało, że znalazła się w Pankowej Knajpie na Kreuzbergu? Co odkryła? Czy Katarzynie uda się jej pomóc? Rozpoczyna się walka z czasem... „#Tango 1918" to intryga, misternie spleciona z tajemnic, zbiegów okoliczności i niewyjaśnionych zdarzeń, które sięgają do czasów rodzącej się II Rzeczypospolitej, do czasów Pierwszej Wojny Światowej, wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jak w dobrym thrillerze, każda postać skrywa jakiś sekret, jakąś tajemnicę - zarówno dziennikarka śledcza Ada jak i jej szalona przyjaciółka Katarzyna, zwana przez wszystkich „Żużlową Ciotką Helenką".

Wielbiciele tego gatunku dostaną wszystko, co lubią: akcję trzymającą w napięciu połączoną z mroczną zagadką sprzed stu lat, a wszystko okraszone energią Tanga! Autorski tekst Pawła Kamzy „#Tango 1918" powstaje z okazji obchodów 100lecia uzyskania przez Polskę Niepodległości. To wyjątkowy moment na poruszenie przez sztukę tak ważnego tematu jakim jest historia Polski i historia Regionu. Co dzisiaj dla nas znaczy Powstanie Wielkopolskie, co dzisiaj dla nas znaczy Wolność.

Spektakl „#Tango 1918" realizatorzy: Izabela Noszczyk, jako Ada - dziennikarka śledcza w Dziale Kultura Edyta Torhan, jako Katarzyna – dziennikarka w Dziale Sportowym. Tekst i reżyseria: Paweł Kamza Muzyka: Paweł Moszumański Scenografia i kostumy: Izabela Kolka. Reżyseria światła/Asystent reżysera: Sebastan Nowicki.

Spektakl bez przerwy.

(-)
Materiał Teatru
26 stycznia 2019
Portrety
Paweł Kamza

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...