Teatralny weekend

Centrum Kultury w Lublinie

Dwa najbliższe dni w Centrum Kultury w Lublinie upłyną pod znakiem teatru. Dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników literatury rosyjskiej na monodram Igora Aronova, który postanowił sięgnąć po tekst jednego z najlepszych opowiadań Fiodora Dostojewskiego "Sen śmiesznego człowieka".

Z kolei w sobotę propozycja dla najmłodszych. W Czytelni Dramatu usłyszymy bajkę "Zyg-Zyg, Marchewka" mówiącą o tym, że nie ma takich różnic, których nie pokona siła uczucia.

4.07.2014, godz. 19:00

"Igor Aronov - Sen śmiesznego człowieka"

Sala Czarna / wstęp wolny

Monodram oparty na podstawie jednego z opowiadań Fiodora Dostojewskiego. Opowieści autora "Braci Karamazow" są nie tylko zabawne i poruszające. Badacze literatury uznają je za kluczowe dla twórczości pisarza. Pełne czarnego humoru i nieoczekiwanych rozwiązań, w swoim czasie wyznaczały całkiem nowe standardy łączenia realizmu z fantastycznością. Igor Aronov, zabierając nas w nieprawdopodobną podróż na drugą stronę Dobra i Zła, stworzył spektakl o człowieku, który doświadczył Prawdy.

Uwaga! Monodram prezentowany jest w języku rosyjskim, bez tłumaczenia.

neTTheatre
tel.: 81 466 61 28
e-mail: nettheatre@gmail.com

5.07.2014, godz. 12:00

Czytelnia Dramatu Dzieciom - "Zyg-Zyg, Marchewka"

Wirydarz / wstęp wolny

tekst: Piotr Rowicki; reżyseria: Daniel Adamczyk

Każdego dnia w kuchennym świecie liczne sprzęty wykonują przeznaczoną im pracę. Pewnego razu podczas obierania Marchewki nóż kuchenny Zyg-Zyg zacina się i warzywo zostaje "przy życiu". Marchewka nieoczekiwanie zakochuję się w nożu i za namową Młynka do pieprzu, postanawia walczyć o swoje uczucie. Podejmuje szereg wyzwań, aby zbliżyć się do ukochanego. Zyg-Zyg długo opiera się uczuciom, ale w końcu dostrzega w Marchewce tę jedyną.

Dramat za pomocą dowcipnych i błyskotliwych dialogów ukazuje, że nie ma takich różnic, których nie pokona siła uczucia. Dwa różne z pozoru światy mogą stać się wspólne, jeżeli tylko docenią swą różnorodność.

Spektakl dla dzieci od lat 8.
Czytelnia Dramatu
tel.: 81 466 61 62

(-)
Materiał Teatru
4 lipca 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...