Teatry na Piotrkowskiej

"Łódź żyje teatrem"

Pod hasłem "Łódź żyje teatrem" w niedzielę na ul. Piotrkowskiej odbędzie się prezentacja repertuaru i planów pięciu scen miejskich. Estrady i namioty staną w pasażach Schillera i Rubinsteina. Każdy teatr ma do dyspozycji godzinę.

W pasażu Schillera o godz. 16 Arlekin pokaże fragmenty spektakli i przedstawi różne techniki lalkowe. O godz. 18 prezentacją estradowego oblicza Teatru Nowego będą fragmenty spektaklu "Chcę do nieba. Leningrad Łódź". Teksty Siergieja Sznurowa, undergroundowego poety, muzyka, założyciela zespołu Leningrad, składają się na opowieść o mieście i ludziach, o outsiderach i poszukiwaczach miłości. Występują: Jolanta Jackowska, Anna Werecka, Przemysław Dąbrowski oraz trio jazzowe.

O godz. 19.30 w świat musicalu i operetki przeniosą łodzian artyści Teatru Muzycznego. Będzie zapowiedź przygotowywanego musicalu "Jesus Christ Superstar".

Teatr Powszechny o godz. 21 wystąpi z "Tu-wi-mem". Wystąpią: Aleksandra Iistwan, Ewa Sonnenburg, Damian Kuleć, Arkadiusz Wójcik i Paweł Jabłoński.

A w pasażu Rubinsteina zatrzyma się "wóz magiczny" i o godz. 18 Teatr Pinokio zaprosi na koncert "Bramogranie", z piosenkami promującymi premierę.

(rs)
Expres Ilustrowany
30 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia