Teatry na ulicach Świdnika

12. Spotkania Teatrów Ulicznych "Machina Teatralna"

Teatry "Ósmego Dnia" i "Fuzja" z Poznania oraz "Scena Kalejdoskop" z Krakowa oraz miejscowy Teatr "Pasjonaci" wystąpią w weekend na ulicach Świdnika. Spektakle w ramach XII Spotkań Teatrów Ulicznych "Machina teatralna" będzie można oglądać za darmo.

Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty teatralne. Na zajęcia zapisały się również osoby w wieku 40-50 lat. - Będzie więc szeroki przekrój wiekowy, od dzieci 7- 8- i 9-letnich, poprzez młodzież po osoby dorosłe - mówi Katarzyna Marjasiewicz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, organizator imprezy.

Warsztaty z aktorami z Poznania, Krakowa i Świdnika potrwają do niedzieli. Zakończą się prezentacją na pl. Konstytucji 3 Maja. Na placu będą też prezentowane wszystkie spektakle w ramach festiwalu.

Na początek skupiający osoby niepełnosprawne Teatr "Pasjonaci" ze spektaklem o miłości pt. ,,Taniec Cristine". Przedstawienie zobaczymy w sobotę o godz. 18.00.

O godz. 18.30 "Eunika w krainie cyrku" Teatru "Scena Kalejdoskop". - To porywające widowisko plenerowe z elementami cyrku, oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla "Alicja w krainie czarów". - zachęcają organizatorzy.

O godz. 21.00 ,,Summit 2.0" Teatru "Ósmego dnia". - Teatr ten gościł u nas już kilka lat temu ze spektaklem "Arka". Pl. Konstytucji 3 Maja pękał w szwach - dodaje Katarzyna Marjasiewicz.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali dwa spektakle. Pierwszy z nich adresowane do najmłodszych widzów. Teatr "Fuzja" pokaże widowisko "Elmer - słoń w kratkę" (godz. 18.00.). To opowieść o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo, że się wyróżnia, ma wielu przyjaciół. Bohater przedstawienia uświadamia dzieciom, że inny wcale nie znaczy gorszy.

O godz. 21.00 będzie spektakl "Blackout" Teatru "Fuzja". To opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej.

Świdnicki festiwal otrzymał dofinansowanie w wysokości 64 tys. zł ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Jeśli będzie padać deszcz spektakle mogą być przesunięte w czasie, a przedstawienia dla dzieci mogą być pokazywane w Centrum Kultury w Świdniku.

Wydarzenia towarzyszące

15 i 16 lipca, godz. 15-20 Warsztaty cyrkowe, teatralne, plastyczne, muzyczne, taneczne, pantomimiczne.

(-)
Dziennik Wschodni
15 lipca 2017

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia