Teatry niezależne z całej Polski

4. OFF RZESZÓW - Festiwal Teatralny - 17 - 21 września 2023 r.

Od czterech lat, Teatr im. Wandy Siemaszkowej organizuje OFF RZEZSZÓW, czyli festiwal teatralny, który w tym rok odbędzie się po różnych miejscach, na rzeszowskich scenach w dniach od 17 do 21 września 2023 roku.

Do Rzeszowa w tym czasie przyjeżdżają teatry niezależne z całej Polski, by wystąpić przed szeroką publicznością. Ostatnia taka impreza, w 2022 roku spotkała się z olbrzymim entuzjazmem. Pomysłodawcy całej inicjatywy i w tym roku organizują ten festiwal teatralny. Już teraz zapowiadają, że będzie bardzo ciekawie, a grające teatry spotkają się na pewno z ciepłym odbiorem. Warto dodać, że kuratorką festiwalu OFF RZESZÓW jest Katarzyna Knychalska. Po spektaklach zaplanowana została rozmowa z twórcami. Bilety na festiwal OFF RZESZÓW dostępne są w kasach Teatru na Sokoła, w cenie 20 zł.

„Spektakle przeglądu OFF RZESZÓW dobrane są tak, by poruszały najbardziej aktualne dla artystów i artystek tematy, a jednocześnie zachowywały atrakcyjną formę dla widzów." – opowiada Katarzyna Knychalska, kuratorka festiwalu.

Poznaj zatem program imprezy! Jakie teatry i co zagrają?

- 17.09 niedziela 19:00 / MDK
VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA Fundacja Performa koncepcja, reżyseria, choreografia: D. Knapik scenariusz i dramaturgia: P. Kowańska

- 18.09 poniedziałek 19:00 / Teatr Maska
FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI Fundacja Mikro Teatr reżyseria: A. Biziuk scenariusz: A. Biziuk, A. Domalewska, R. Derkacz

- 19.09 wtorek 19:00 / Teatr Maska
INVISIBLE Grupa Coincidentia koncepcja: D. Sowa, M. Tarasewicz-Wosik, P. Chomczyk, R. Jurčo scenariusz i reżyseria: P. Chomczyk

- 20.09 środa 19:00 / Teatr Maska
VERY FUNNY reżyseria, choreografia i dramaturgia: Gruba i Głupia (P. Kowańska i D. Knapik)

- 21.09 czwartek 19:00 / Teatr Maska
COŚ Z NIETZSCHEGO Teatr Brama reżyseria: Daniel Jacewicz

Szczegółowe informacje o wszystkich prezentowanych spektaklach oraz zakup biletów znajduje się na stronie internetowej teatru – https://www.teatr-rzeszow.pl/article/program-23?l=2.

(-)
Kurier Rzeszowski
16 września 2023

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia