Telewizyjna wersja Alchemii teatralnej

Telewizyjna alchemia teatralna online

Świdnicki Ośrodek Kultury uruchamia "Alchemię teatralną TV", w której dzięki montażowi Kamila Gąszowskiego spotkają się na ekranie obecni i dawni uczestnicy alchemicznych warsztatów.


Sytuacja, w której się znaleźliśmy, każe nam poszukiwać nowych sposobów kontaktu z widzami i - co za tym idzie - nowych form artystycznego wyrazu. Nawiązując do bogatej w Polsce tradycji teatru telewizji.

W trzecim odcinku "Wiersze o miłości" inspirowanego konwencją teatru telewizji cyklu Alchemia TV zmianie ulegnie nastrój i tonacja. Z absurdalnego uniwersum anglosaskiej humorystycznej poezji, przenosimy się w przestrzeń subtelności, niewyrażonych uczuć, maskowanych pragnień i młodzieńczych emocji, które pełen ekspresji wyraz znajdują w poezji najwybitniejszych autorów. Reżyserowani przez Juliusza Chrząstowskiego członkowie grupy młodzieży Alchemii teatralnej nie tylko wypowiedzą słowa Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Zuzanny Ginczanki, Bolesława Leśmiana czy Jonasza Kofty, ale też samodzielnie stworzą wizualne interpretacje recytowanych tekstów - zaproszą nas do świata swojej wyobraźni i wrażliwości natchnionej słowami poetów.

Premiera "Wierszy o miłości" odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca o godz. 18.00 na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury na portalu Facebook oraz na jego kanale na YouTube, gdzie też będą później dostępne.

występują: Adam Cisek, Patrycja Ćwiertnia, Amelia Dzwonkowska, Karolina Karpińska, Konstancja Kowalska, Monika Kurnicka, Marta Majka, Sandra Matyszczyk, Natalia Sierzputowska, Hania Stawczyk, Karolina Warzecha, Zuzanna Wolińska

reżyseria: Juliusz Chrząstowski
montaż: Kamil Gąszowski

(-)
Materiał organizatora
5 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia