Terapia śmiechem

"Depresja komika" - reż. Michał Walczak - Teatr Polonia w Warszawie

Kulisy humoru, intrygi showbiznesu, zabawna opowieść o depresji! To wszystko 31 lipca w ramach 9. Chorzowskiego Teatru Ogrodowego zaprezentują Rafał Rutkowski i Adam Woronowicz.

Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą dowcipny, ciepły i intrygujący obraz naszej codzienności, z jej problemami i przede wszystkim... radościami. Dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją... czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody? Komik Gustaw zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większą liczbę ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który... diagnozuje u niego depresję! Wszystko to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Gustawa. Spotkanie komika w depresji i terapeuty staje się więc swojego rodzaju pojedynkiem o największą stawkę.

*
To terapia sama w sobie. Terapia radością, terapia autoironią, terapia śmiechem. Weźcie swoje problemy, traumy, radości i sukcesy i poleżcie na kozetce z Woronowiczem i Rutkowskim.
Katarzyna Hanna Binkiewicz / Krytykat

*
Artyści śmieją się z siebie, z aktorów, reżyserów, polityków, psychologów i terapeutów. Śmiech to zdrowie i nie należy bać się humoru. Całość „dosmaczona" muzycznymi wstawkami, parodiami koncertów gwiazdek popu.
Anna Czajkowska / Teatr dla Was

*
Tu znowu WIELKIE brawa dla twórców - autora /reżysera i aktorów. Znakomicie wyczuli temat, ustawili sytuacje (reżyser) i rewelacyjnie je zagrali (aktorzy). Poszczególne scenki doprowadzają publiczność do łez (ze śmiechu!!!) i wiwatów. Jest to zasługą po równo: super trafnych obserwacji, rewelacyjnego tekstu i bezbłędnego, najwyższej próby aktorstwa.
Krzysztof Stopczyk / kulturalnie.waw.pl

31 lipca godz. 21:00

Wejściówki w cenie 20 zł można kupować w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d) oraz w sieci ticketportal.pl (link bezpośredni: http://www.ticketportal.pl/predstavenie_javisko_view.asp?IDPred=205346 )

(-)
Materiały organizatra
24 lipca 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia