Terminy

Instytut im. Jerzego Grotowskiego - Laboratoria Reny Mireckiej

Rena Mirecka po raz kolejny zaprasza na swoje laboratoria. Zajęcia odbywać się będą w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego.

Mile widziane są zarówno osoby, które już uczestniczyły w spotkaniach z byłą aktorką Teatru Laboratorium, jak i osoby niezwiązane z artystką. Laboratorium KARAWANASUN Szkoła Reny Mireckiej działa regularnie przy Instytucie Grotowskiego. Rena Mirecka w oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy z Jerzym Grotowskim prowadzi spotkania i warsztaty, w których biorą udział ludzie z całego świata.

Rena Mirecka była aktorką Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego od roku 1959 aż do jego samorozwiązania w 1984 roku. Występowała we wszystkich jego spektaklach, m.in. w „Akropolis", „Księciu Niezłomnym" i „Apocalypsis cum figuris". W 2009 roku powstał film „The Dream" Macieja Stawińskiego o pracy Reny Mireckiej w ramach Laboratorium Poszukiwań Parateatralnych THE WAY w Brzezince, które odbyło się w lipcu tego samego roku. Od 2010 roku prowadzi laboratoria KARAWANASUN w asyście Marca Balbiego di Palmy oraz we współpracy z Maciejem Stawińskim.

List zgłoszeniowy (www.grotowski-institute.art.pl/files/KARAWANASUN_List_zgloszeniowy.doc) prosimy przesłać na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl. W ciągu kilku dni zostanie przesłane potwierdzenie.

Terminy kolejnych laboratoriów:

20–24 stycznia 2016,
19–23 marca 2016,
16–20 lipca 2016,
12–16 września 2016.

(-)
Materiał Organizatora
1 stycznia 2016

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia