To będzie Sylwester z włoskim temperamentem!

rozmowa z Krystyną Szaraniec

Rozmowa z Krystyną Szaraniec, dyrektorem naczelnym Teatru Śląskiego w Katowicach.

Marta Odziomek: Spotykamy się w grudniu, miesiącu szczególnym ze względu na przypadający czas świąteczny. Wiele instytucji zastanawia się, jaką ofertę zaproponować mieszkańcom regionu aby mogli mile spędzić ten świąteczno-noworoczny okres.  

Krystyna Szaraniec:
Tacy jesteśmy zabiegani, codziennie mamy na głowie przeróżne sprawy do załatwienia. Wydaje się, że do świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku jeszcze daleko, a one są tuz tuż. A to jest zaledwie kilkanaście dni! W związku z tym zapytuję, czy mieli Państwo czas pomyśleć już o Sylwestrze 2009/2010? Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Teatru Śląskiego.  

M. O.: Co w takim razie proponuje na tę wyjątkową noc Teatr Śląski?  

K. S.:
Jest takie powiedzenie, że w jakim nastroju pożegnamy Stary Rok, w takim upłynie nam cały Nowy Rok. Zatem, jeśli uczcimy odejście Starego Roku w dobrym humorze, z optymizmem, w przekonaniu, że warto żyć, pracować oraz bawić się, to z takim samym podejściem wejdziemy w Nowy Rok i tak też go przeżyjemy. Dlatego, aby dobrze pożegnać Stary i przywitać owy Rok zapraszamy na Bal Sylwestrowy do naszego teatru.  

Teatr Śląski proponuje wyjątkowego Sylwestra, który wcale nie jest droższy niż imprezy w klubach, restauracjach i innych miejscach rozrywki. Całą noc bawimy swoich gości i to w szczególny sposób. Wieczór zaczynamy o godzinie 20.00. Najpierw wprowadzimy widzów w szampański nastrój „Poskromieniem złośnicy” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, spektaklem tryskającym ognistym, włoskim temperamentem. Potem zapraszamy na wspaniały bankiet. Proponujemy dwa jego warianty – bankiet na stojąco i bankiet zasiadany. Następnie odbywa się przywitanie Nowego Roku, które odbywa się na samej Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Prosimy wszystkich gości z lampką szamana na scenę.  

M. O. : Czy Duża Scena jest w stanie pomieścić wszystkich gości?  

K. S. :
Wszyscy doskonale się mieścimy, gdyż nasza scena ma osiemnaście metrów szerokości! Po przywitaniu Nowego Roku zaczyna się zabawa. Od tej chwili goście sylwestrowi bawią się i tańczą na scenie (już po raz szósty). Zaczyna grać orkiestra – w tym roku będzie to zespół „New Transformation” po kierownictwem Adama Snopka, zaś całość mistrzowsko poprowadzi znany i lubiany artysta estradowy scen śląskich – Dariusz Niebudek, znakomicie odnajdujący się w roli wodzireja, który aranżować będzie rozliczne konkursy i zabawy. Muszę zaznaczyć, że w teatrze jest dużo wolnej przestrzeni. Kto nie chce bezustannie tańczyć lub tez siedzieć na widowni czy tez na bankiecie, może pospacerować i pozwiedzać pięknie wnętrza Teatru Śląskiego. Bal będzie trwał do godziny 5.00 nad ranem.  

M. O.: Dzień przed Sylwestrem w Teatrze Śląskim będzie również można poczuć sylwestrowy klimat... 

K. S.:
Można go będzie poczuć bardzo wyraźnie, albowiem 30 grudnia o godzinie 18.30 na Scenie Kameralnej odbędzie spektakl „Zagraj to jeszcze raz, Sam”, którego oglądanie umilimy widzom lampką szampana oraz kilkoma innymi niespodziankami.  

M. O.: Dziękuję bardzo za rozmowę.  

Marta Odziomek
Dziennik Teatralny
12 grudnia 2009

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia