To coś, co kochamy wszyscy

"Retromania: Jak popkultura żywi się własną przeszłością" - aut. Reynolds Simon - Wydawnictwo Kosmos Kosmos

Książka olśniewająca i zniewalająca każdego kto interesuje się muzyką. Erudycyjność i elokwencja autora dosłownie poraża. Nic dziwnego - to jeden z lepszych dziennikarzy muzycznych, który potrafi pisać o muzyce tak jak nikt inny.

Retromania zainspirowała mnie do poszukiwań i dała owoc w postaci kilku odkryć muzycznych które są dla mnie osobiście, urodzonego w 1969 roku, fana muzyki ważne. Do tej pozycji chce się wracać wielokrotnie, każde nowe odczytanie przynosi nowe szczegóły i detale. Słowem - polecam gorąco.
gaspadin

Zawsze teraźniejszość bazuje na przeszłości, tego juz nie można powstrzymać. Cała masa przerobionych dawnych hitów teraz króluje na dyskotekach. Dawne trendy modowe znów wracają do łask. Czy ktoś się spodziewał, że krata wróci na eleganckie marynarki. Autor porusza wiele zagadnień i na wiele pytań odpowiada z ciekawą dozą humoru. Retromania to coś co kochamy wszyscy. Warto się uświadomić jak najszybciej jak tak naprawdę wygląda nasze życie. Książka spisana przez brytyjskiego dziennikarza Simona Reynoldsa. To nie jest jego pierwszy bestseller, zachęcam do zapoznania się z tymi porównaniami i spojrzeniem w przeszłość i przyszłość.
Sławomir Urbański

(-)
Materiał Wydawnictwa
25 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia