To dwór czyni króla

"Złota Halabarda" - Olsztyński Teatr Lalek

10 teatrów zakwalifikowało się do kolejnej edycji ogólnopolskiej nagrody "Złotej Halabardy". Gala wręczenia nagrody odbędzie się 30 marca o godzinie 17 w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

"Złota Halabarda" przyznawana jest od 2010 r. przez Tajną Kapitułę Wyzwolenia Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek i Teatrów Lalek w Ogóle , za najmniejszą kreację aktorską sezonu.

Wyraża ona oficjalne stanowisko Tajnej Kapituły, według której: " Na sukces przedstawienia pracują także te najmniejsze, niezauważalne niemal epizody, bo przecież to "dwór czyni króla".

Jak co roku imprezę uświetni koncert. Gwiazdą wieczoru będzie zespół "Chorzy Na Odrę" ze Szczecina. Wystąpi podczas uroczystej gali w Olsztyńskim Teatrze Lalek 30 marca, ale będzie go można usłyszeć i zobaczyć również dzień wcześniej , 29 marca w olsztyńskim klubie "Amnezja" gdzie zagrają koncert poprzedzający całą imprezę.

Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek i Teatrów Lalek w Ogóle informuje, że po pierwszych elimanacjach, do kolejnego etapu tegorocznej edycji konkursu "Halabardy" zakwalifikowały się :

Olsztyński Teatr Lalek
Białostocki Teatr Lalek
"Grupa Coincidentia"
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Teatr Groteska z Krakowa
Teatr Miniatura z Gdańska
Teatr Maska z Rzeszowa
Teatr Banialuka z Bielska -Białej
Teatr Pinokio z Łodzi
Teatr Arlekin z Łodzi

Oficjalne nominacje Tajna Kapituła ogłosi 15 marca 2014r.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji zaproszeń.

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...