To koncert wyjątkowy

„Jest taki dzień" - dyr. Jerzy Wołosiuk - reż. Natalia Babińska - Opera na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie serdecznie zaprasza na inscenizowane koncerty świąteczne 29 i 30 grudnia o 17.00 „Jest taki dzień" w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem muzycznym i batutą Jerzego Wołosiuka. Na scenie wystąpią soliści, orkiestra, chór i balet.

Natalia Babińska, autorka scenariusza, reżyserka: „Jest taki dzień" to koncert wyjątkowy, nie tylko ze względu na repertuar, który na scenie operowej na co dzień niełatwo zobaczyć, ale również ze względu na scenariusz, który jest bardzo filmowy.

Opowiada on o losach pewnej rodziny w wielu wątkach. Te wątki są oczywiście zarówno przyjemne, słodkie, jak pakowane przez naszych bohaterów pierniczki, ale i te mniej przyjemne: para małżeńska potrafi się kłócić, a święty Mikołaj, zmęczony spełnianiem życzeń, czasem zupełnie niestworzonych, ma wszystkiego dość i też chętnie odpocznie. Zatem to jedyny koncert, podczas którego możemy go zobaczyć nawet w spa. Zapraszamy na szalony wieczór pełen świątecznego czaru, z najpiękniejszymi bożonarodzeniowymi piosenkami i melodiami, znakomitym śpiewem, muzyką i tańcem.

Podczas wyjątkowego koncertu w wykonaniu solistów, chóru, baletu i orkiestry Opery na Zamku usłyszymy świąteczne hity z różnych stron świata, jak m.in.: "Jingle Bell Rock", „Z kopyta kulig rwie", „Winter Wonderland", „Dzień jeden w roku" („Jest taki dzień"), „Feliz Navidad", „Stille Nacht", „White Christmas", „Szczedryk" czy „Oj maluśki, maluśki".

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery na Zamku
28 grudnia 2023

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia