To nie będzie zwyczajna podróż

"Cztery pory roku " - reż. Agnieszka Czekierda - Teatr Małego Widza w Warszawie

29 czerwca na scenie Teatru Małego Widza, przy ulicy Jezuickiej 4 w Warszawie, odbędą się premierowe pokazy wyjątkowego spektaklu dedykowanego najmłodszym widzom - już od 1. roku życia! Tym razem będzie to barwne spotkanie z "Czterema porami roku", tańcem i muzyką Antonio Vivaldiego graną na żywą.

"Cztery pory roku" to zaproszenie w niecodzienną podróż dookoła dziecięcej codzienności, gdzie dni płyną wolno, a cały świat jest wypełniony małymi cudami ukrytymi w kwiatku i kałuży, w motylku, piórku, a nawet w zwyczajnym praniu rozwieszonym na strychu.

W tej podróży muzyka też nie jest zwyczajna, zabrzmią fragmenty koncertów skrzypcowych Antonio Vivaldiego, usłyszymy instrumenty - różne różniste, małe i duże, dziwne i zaskakujące.

"Cztery pory roku" to piękny, poetycki spektakl, który za pomocą tańca, obrazu i muzyki granej na żywo opowiada o tym, co najbardziej niesamowite i magiczne w otaczającym nas świecie - o przyrodzie. O jej rytmie, o tym jak się zmienia, ile ma barw i odcieni i wreszcie ile emocji wywołują te wszystkie zjawiskowe momenty, kiedy pory roku są najpełniejsze i zarazem najpiękniejsze. Czekamy na te momenty. Kochamy Wiosnę, mimo, że ciągle się spóźnia, wiecznie coś gubi i w ogóle jest trochę roztrzepaną wariatką, kochamy Lato, które cudownie pachnie i jest taaaaakie romantyczne, Jesień - za to, że pozwala się pluskać w kałużach, a Zimę, że jest jak wielka puchowa poduszka.

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Czas trwania spektaklu: ok 30 min + 15 minut zabawy
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat
Premiera: 29.06.2014, pokazy przedpremierowe: 28.06.2014

To już kolejna premiera Teatru Małego Widza skierowana do tych "najnajmłodszych" widzów w wieku 1-5. W ciągu trzech lat działalności zagraliśmy 930 spektakli, odwiedziło nas 37 tys. widzów. W repertuarze Teatru Małego Widza znajduje się obecnie siedem spektakli dla dzieci od 1-go roku życia oraz trzy przeznaczone dla tych nieco starszych widzów, czyli dzieci od 5-go roku życia. Teatr Małego Widza - to teatr zapachu, dźwięku i koloru, a nie skomplikowanych opowieści. Tu nie ma wierszyków, kukiełek czy morału powtarzanego cztery razy. W Teatrze Małego Widza najważniejsze jest pobudzanie zmysłów i wyobraźni dzieci. Do zobaczenia na Jezuickiej 4 w Warszawie!

(-)
Materiał Teatru
28 czerwca 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...