Tomek Jacyków dla Teatru Syrena

Kolekcja Tomka Jacykowa inspirowana spektaklami - Teatr Syrena w Warszawie

Wzbogać swoją szafę o kreację ze specjalnej kolekcji Tomka Jacykowa inspirowanej spektaklami Syreny.

Teatralne magazyny kostiumów to skarbce. Przez lata gromadzą niesamowite stroje, wykonane przez najlepszych teatralnych rzemieślników i dokumentują bogactwo wyobraźni kostiumografów, którzy tworzą w różnych stylistykach i teatralnych gatunkach. Może to być rockowy styl glam, może być wieczorowa kreacja w stylu międzywojennego kabaretu, a może bajkowa suknia prosto z balu, na którym Kopciuszek gubi (bardzo stylowy) pantofelek.

Tym razem Tomek Jacyków zagląda do magazynów Syreny, by ubrać nie aktorów, a widzów naszego teatru. To topowy stylista, krytyk mody i kostiumograf. Jest zwolennikiem modowego recyclingu, dlatego doskonale zna magazyny kostiumów Teatru Syrena. Inspirował się ich zawartością, współpracując z nami przy różnych teatralnych projektach. Kostiumy Jacykowa do „Rock of Ages", jednej z najnowszych premier Syreny, zachwycają nie tylko odwagą i barwnością, ale także kreatywnością w wykorzystaniu materiałów „z drugiej ręki".

Jacyków przygotowuje specjalną kolekcję inspirowaną spektaklami Syreny: od stylu glam z „Rock of Ages", przez gotyckie stylizacje rodem z „Rodziny Addamsów", po modę vintage w wydaniu amerykańskim („Czarownice z Eastwick") i PRL-owskim („Kapitan Żbik"). Nie będą to jednak teatralne kostiumy, ale unikatowe kreacje dla naszych widzów, nawiązujące do musicalowych przebojów Syreny. Przy produkcji ubrań zostaną częściowo wykorzystane kostiumy z magazynów, a projekty Jacykowa uszyją teatralne pracownie pod wodzą krawcowej Syreny - Anny Wardzyńskiej. Każdy egzemplarz będzie sygnowała metka „Tomek Jacyków dla Teatru Syrena".

Celem projektu jest promocja recyclingu w modzie. Nie każdy nowy zakup do naszej szafy musi się wiązać z nadmiernym zużyciem wody, surowców i energii. Współpraca Jacykowa i Syreny w duchu zero waste sprawi, że doskonałe materiały i unikatowe stroje, w które obfitują nasze magazyny, zyskają nowe życie, staną się inspiracją i surowcem dla nowych, niepowtarzalnych kreacji do noszenia zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. To również pierwszy punkt strategicznego projektu „EKO Syrena", który realizuje teatr przy Litewskiej 3.

Agata Sobierajska
Materiał nadesłany
19 czerwca 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia