Tony dramatyczne i ironiczne

"Ja jestem", "Tchnienie" - reż. Aneta Adamska - Teatr Przedmieście w Rzeszowie

Teatr Przedmieście zaprasza na listopadowe spektakle. Dozobaczenia refleksyjne i wzruszające "Tchnienie" oraz najnowsza sztuka teatru "Ja jestem...". Bilety w cenie 20 zł.

"Tchnienie" - 21 listopada godz. 19.00 „

„Tchnienie" to nastrojowa i wzruszająca opowieść o miłości, śmierci i odchodzeniu. Para aktorów, stare łóżko, walizka, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest i śmiesznie, i tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu. Historia bliskich nam osób opowiedziana jest przejmująco szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia.
Co po nas zostanie? Może tylko takie historie?

"Ja jestem" 28 listopada godz. 19.00

„ Ja jestem ..." to spektakl oparty na wątkach autobiograficznych, który porusza problem powinności i wolności, a także naszej bezradności i siły wobec nieoczekiwanego. Widz zostaje zaproszony do pokoju dziecinnego pełnego bajkowości, ale też samotności, strachu i okrucieństwa. Bierzemy udział w dziwnej i przerażającej maskaradzie, gdzie na plan pierwszy wyłania się dramat kobiety uwięzionej w konwenansie obyczajów i przyzwyczajeń. Symboliczna wieloznaczność przedstawienia oparta na przenikaniu się tonów dramatycznych i ironicznych, nostalgicznych i groteskowych wyraża naszą ludzką bezradność wobec wyroków losu. A w tle słychać cichy chichot śmierci...

 

(-)
Materiał Teatru
19 listopada 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia