Tort i „Happy Birthday, Mr. President" dla Krystiana Lupy

Wszystko było improwizacją, ale całość z pomysłem zainscenizowano.

W przestrzeni jednego z budynków przy Bulwarach Książęcych, gdzie teraz odbywają się próby do spektaklu „Balkony - pieśni miłosne", zespół Teatru Polskiego w Podziemiu zaskoczył Krystiana Lupę życzeniami w wigilię jego urodzin.

Tort dla Krystiana Lupy w wigilię jego urodzin

Kiedy reżyser przyszedł na próbę w przyciemnionej sali z głośników popłynęło słynne „Happy Birthday, Mr. President" Marilyn Monroe, a Ewa Skibińska i Halina Rasiakówna wręczyły mieniący się kolorami tort z wzorem człowieka witruwiańskiego Leonarda da Vinci, a wśród prezentów znalazły się m.in. książka „Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim" i bluzy (Krystian Lupa chętnie je nosi) z herbem Wrocławia od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Zaskoczonemu, ale wyraźnie zadowolonemu reżyserowi odśpiewano „Sto lat" i fragment...„Yesterday" Beatlesów.

Premiera spektaklu „Balkony - pieśni miłosne" – 4 grudnia 2023 r.

Już wkrótce ruszy sprzedaż biletów na nowy spektakl Krystiana Lupy, który reżyser realizuje z zespołem Teatru Polskiego w Podziemiu według tekstu sztuki „Dom Bernardy Alba" Federico Garcii Lorki, ale źródłem inspiracji były także dla reżysera utwory noblistów – austriackiej pisarki Elfriede Jelinek i południowoafrykańskiego prozaika J.M. Coetzee.

Na scenie Piekarni w nowym spektaklu Krystiana Lupy zobaczymy Annę Ilczuk, Andrzeja Kłaka, Tomasza Lulka, Michała Opalińskiego, Halinę Rasiakównę, Piotra Skibę, Ewę Skibińską, Jankę Woźnicką, Wojciecha Ziemiańskiego, Martę Ziębę i Olę Rudnicką.

„Balkony - pieśni miłosne" są produkcją Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, a projekt sfinansowany został ze środków Gminy Wrocław.

Magdalena Talik
wrocław.pl
9 listopada 2023
Portrety
Krystian Lupa

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia