Transmisja z The Metropolitan Opera

"Don Carlos" - Kino Kijów.Centrum w Krakowie

Po raz kolejny kino Kijów.Centrum w Krakowie będzie transmitowało operę z najbardziej prestiżowego teatru operowego na świecie The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Tym razem widzowie obejrzą "Don Carlosa" Giuseppe Verdiego

Transmisja już 11 grudnia o godzinie 18:30.

"Don Carlos" to jedno z najwybitniejszych dzieł Verdiego, uznawane za kwintesencję umiejętności kompozytora, także tych dotyczących jego zmysłu scenicznego, pełne jest muzycznej ekspresji i dramatycznych zwrotów akcji. Hiszpania, czasy inkwizycji. Infant Don Carlos zakochany jest z wzajemnością w Elżbiecie de Valois, jednak ta musiała zostać żoną ojca Carlosa - króla Hiszpanii Filipa II. W tle tej tragicznej miłości rozgrywa się poważny konflikt polityczny. Do najpiękniejszych kart opery należy przejmująca aria Filipa ("Nigdy mnie nie kochała").

Operę będzie można obejrzeć dzięki specjalnej aparaturze kina cyfrowego zainstalowanej w Kijów.Centrum. Dzięki doskonałym parametrom obrazu i dźwięku oraz doskonałej akustyce, jaką daje największa w mieście sala kinowa, widz będzie miał wrażenie uczestniczenia w spektaklu na żywo.

OBSADA:

Yannick Nézet-Séguin dyrygent // Nicholas Hytner reżyseria

Marina Poplavskaya jako Elżbieta de Valois

Anna Smirnova jako Księżniczka Eboli

Roberto Alagna jako Don Carlos

Simon Keenlyside jako Rodrigo, markiz Posa

Ferruccio Furlanetto jako Filip II

(-)
Informacja nadesłana
3 grudnia 2010

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...