Trasa po Polsce

"Obsesja" - reż. Katarzyna Kazimierczuk - Teatr Remus w Warszawie

Po niespełna dwóch latach od premiery "Obsesji" spektakl Teatru Remus wraca na deski i rusza w trasę po Polsce. Przedstawienia będzie można zobaczyć już w listopadzie w Warszawie, Łodzi i Białymstoku.

"Obsesja" to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański flecista Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh Rui Ishihara oraz Hana Umeda - aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: "Po tym zdarzeniu () wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja".

"OBSESJA"

Premiera: 6 lutego 2013 r.

STOWARZYSZENIE TEATRALNE REMUS

Spektakl w Warszawie:

14 listopada (piątek), godz. 19.00, miejsce: Komuna//Warszawa

(występ gościnny), ul. Lubelska 30/32

Pozostałe miasta:

Białystok

16 listopada, godz. 18.00, miejsce: Białystok, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19

Łódź

22 listopada, godz. 19.00, miejsce: Łódź, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

WSTĘP WOLNY! (Wymagana rezerwacja miejsc pod mailem: teatr.remus@wp.pl). Serdecznie zapraszamy.

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

(-)
Materiał Teatru
5 listopada 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia