Trenerka głosu z Berlina

Warsztaty w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego

Do 6 stycznia przyjmowane są zgłoszenia na warsztaty prowadzone przez Christiane Hommelsheim, trenerkę głosu pracującą w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji.

W dniach 18–21 stycznia w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego odbędą się warsztaty „Twój własny głos na progu muzyki". Najistotniejsza podczas treningu będzie praca z samym sobą, odkrycie i zbadanie swojego głosu prowadzące do ekspresji i tworzenia własnej muzyki. Założeniem jest przeniesienie się w nowe obszary głosów, poza granice, w których przywyknięto się poruszać. Jak stwierdza Hommelsheim: „Będziemy doświadczać radości wspólnego śpiewu".

Na warsztaty złoży się trening głosowy i fizyczny, praca indywidualna oraz improwizacje grupowe. Wcześniejsze doświadczenie muzyczne nie jest wymagane. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Praca potrwa cztery godziny dziennie. Kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.grotowski-institute.art.pl, należy przesłać do 6 stycznia 2014 na adres Marty Grundwald Wilantewicz: marta@lavauzelle.org. Liczba uczestników jest ograniczona. Koszt: 400 zł.

Christiane Hommelsheim jest wokalistką, performerką, improwizatorką, twórczynią wideo i nauczycielką pracy z głosem. W pracy artystycznej bada możliwości i cechy szczególne swojego głosu w relacji pomiędzy głosem, ciałem a świadomością. Od roku 2010 roku pracuje metodą Roya Harta – jest nauczycielką certyfikowaną przez Centre Artistique International Roy Hart (CAIRH) we Francji. Prowadzi regularne warsztaty w Niemczech, Belgii, Austrii i Francji. Prowadzi także indywidualne zajęcia w Berlinie oraz współpracuje jako trener głosu z reżyserami teatralnymi i choreografami. Warsztaty w Instytucie Grotowskiego poprowadzi na zaproszenie zespołu In Medias Res.

Więcej:
http://christianehommelsheim.de/
http://www.youtube.com/watch?v=hfnZyHFaZXc

(-)
Materiał Organizatora
17 grudnia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia