Trójkowy Wieczór z poezją Wisławy Szymborskiej

Wisława Szymborska w Trójce

Miłośników wierszy Wisławy Szymborskiej Trójka zaprasza na wyjątkowe spotkanie z poezją Noblistki. W czwartek, 12 września po godzinie 21.00, będzie można wysłuchać obszernych fragmentów spektaklu Teatru Polskiego w Warszawie zatytułowanego "Wszędzie jest wyspa Tu".

Nagranie odbyło się 9 września w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z okazji promocji książki "Błysk rewolwru", opublikowanej przez Wydawnictwo Agora, która ukazała się pod patronatem Trójki.

Muzyczny wieczór uświetniły swoją obecnością aktorki: Izabella Bukowska, Anna Chmielarz, Magdalena Smalara, Joanna Trzepiecińska oraz gościnnie - Katarzyna Dąbrowska, którym towarzyszył zespół pod kierownictwem Urszuli Borkowskiej. Jednak główną bohaterką spektaklu jest poezja Noblistki - nie tylko ta najbardziej śpiewna i kobieca, mądra, z życzliwym pobłażaniem przyglądająca się światu, ale i ta frywolna, figlarna - limeryki, moskaliki i odwódki.

Tom "Błysk rewolwru" podzielony jest na cztery podporządkowane chronologii części: "Juwenilia"; "Na Krupniczej, w szufladzie, na rybach"; "Utwory gatunkowe"; "W Lubomierzu". Prezentuje utwory Wisławy Szymborskiej od pierwszych próbek pisma kreślonych przez kilkulatkę, poprzez utwory młodzieńcze aż po ostatnią niepublikowaną rymowankę.

Trójka zaprasza do wysłuchania spektaklu w czwartek, 12 września o godzinie 21.05.

(-)
Materiał Polskiego Radia
0

Książka tygodnia

Aktorki. Odkrycia
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia