Trójmiejska Polecajka Weekendowa

8-10 października

W ten weekend trójmiejskie teatry zapraszają m.in. na spektakle dramatyczne, a także na musical Teatru Muzycznego w Gdyni.

"Znaczy kapitan" reż. Krzysztof Babicki - Teatr Miejski w Gdyni

8-10 października, godz. 19:00 - Teatr Miejski w Gdyni

Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety. Obowiązkowa pozycja nad morzem. Jedna z najgłośniejszych polskich powieści marynistycznych na teatralnych deskach. Lata 20-te, lata 30-te, wielkie transatlantyki, ich dowódcy i nieodłączny kobiecy pierwiastek. Zabawne i wzruszające morskie anegdoty, a w tle międzywojenne szlagiery i Gdynia z tamtych lat... "Znaczy Kapitan", znaczy widzimy się w Teatrze! (materiał teatru)

"Cześć, kochanie. Głowacki 3.1" reż. O. Leonenko, S. Konrad, T. Man - Konsulat Kultury

8 i 9 października, godz. 19:00 - Konsulat Kultury

10 października, godz. 17:00 - Konsulat Kultury

Trzy dramaty, trzech reżyserów i jedna opowieść. Skrawek naszego życia. Lustro, a czasami krzywe zwierciadło, w którym (nie zawsze) z przyjemnością możemy się przejrzeć. Głowacki stworzył śmieszno-gorzki obraz naszej zwykłej, małej codzienności. Pełny emocji, groteski, ale i nierzadko - dramatu. Spektakl tworzą trzy jednoaktówki: "Choinka strachu" w reż. Oleny Leonenko, "Zaraz zaśniesz" w reż. Sebastiana Konrada i "Spacerek przed snem" w reżyserii Tomasza Mana. (materiały teatru)

"Hairspray" reż. Bernard Szyc - Teatr Muzyczny w Gdyni

7 i 8 października, godz. 19:00 - Teatr Muzyczny

9 października, godz. 14:30 i 19:00 - Teatr Muzyczny

10 października, godz. 17:00 - Teatr Muzyczny

Puszysta nastolatka Tracy Turnblad wierzy, że jej przeznaczeniem jest taniec. Dziewczyna marzy o występie w znanym telewizyjnym widowisku. Autor show, przypadkiem obecny na szkolnej potańcówce, zachwyca się popisami Tracy i zaprasza ją do występu w programie. Nastolatka szybko zdobywa sympatię widzów, pozostawiając w cieniu dotychczasową gwiazdę widowiska. Podstępna rywalka nie zamierza jednak składać broni i postanawia wyeliminować rywalkę. Lecz jej spisek wywołuje tylko wielki chaos. Radosny, żywiołowy, pełen entuzjazmu i pochwały chęci życia musical, którego akcja dzieje się w szalonych latach 60. miał swoją premierę na Broadway'u w 2002 roku. (materiały teatru)

Oliwia Witek
Dziennik Teatralny Trójmiasto
8 października 2021

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia