Trójmiejsko-warszawski dream-folkowo-popowy duet

Michał Biela i Enchanted Hunters - Teatr Kana

Ośrodek Teatralny Kana zaprasza na koncert Michała Bieli i Enchanted Hunters, który odbędzie się 10 maja w Teatrze Kana. To jedyny koncert w Szczecinie podczas trasy koncertowej po Polsce, promującej długo wyczekiwaną płytę.

16 kwietnia została wydana długo wyczekiwana debiutancka płyta Michała Bieli, którą nagrał z Małgorzatą Penkallą i Magdaleną Gajdzicą (Enchanted Hunters) oraz Karoliną Sec (Cieślak i Księżniczki, Anthony Chorale). Właśnie w tym składzie wystąpią w Teatrze Kana. Koncert będzie jedyną okazją, by nabyć płytę - cd będzie dostępna tylko na koncertach. Płytę w formie cyfrowej można przesłuchać i ściągnąć z michalbiela.bandcamp.com

Michał Biela jest współzałożycielem cenionego undergroundowego zespołu Kristen, założonego w 1997 w Szczecinie, z którym nagrał 6 płyt i zagrał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na Primavera Sound w Barcelonie czy OFF Festivalu. Od 2005 roku występuje również jako basista zespołu Ścianka (z którą nagrał jak dotąd EP Secret Sister oraz niewydaną jeszcze Come November). Współautor projektu Kings of Caramel.

Enchanted Hunters - trójmiejsko-warszawski dream-folkowo-popowy duet, w którego skład wchodzą Małgorzata Penkalla i Magda Gajdzica. Na pierwszy rzut oka w nagraniach zespołu dominuje kobiecy pierwiastek: dziewczęce chórki, delikatne tony fletu i dzwonków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat '90.

Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w nietypowych miejscach: wśród rzeźb kinetycznych w parku Sweliny, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi niż do masowych produkcji. Debiutancka płyta zespołu, nagrana wspólnie z Patrykiem Zieliniewiczem - Peoria ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku.

(-)
Materiał Teatru
6 maja 2014

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia