Trolle żyją w ukryciu

Jak wspólnie być, nie uciekając przed sobą w strach?

O trollach krąży wiele legend i historii, które dorośli opowiadają dzieciom. W wielu z nich trolle przypominają dzikie stwory. To dziwolągi podobne trochę do ludzi a trochę do zwierząt.

Trolle żyją w ukryciu, trzymają się w grupie i rzadko wystawiają się na cudze spojrzenie. Niewielu ludzi mówi o nich dobrze. Wiele osób boi się trolli mimo, że nigdy w życiu żadnego nie spotkało. Trolle również słyszały o ludziach niestworzone opowieści i przez wiele lat wolały im się nie pokazywać na oczy. Pora z tym skończyć! Nadszedł czas, żeby się w końcu zobaczyć!

Grupa trolli postanawia spotkać się z ludźmi. Na swoje pierwsze miejsce kontaktu z człowiekiem wybierają szkołę. Co się stanie kiedy trolle wyjdą z ukrycia i wejdą do miejsc, w których nikt się ich nie spodziewa? Jak zareagują na nie dzieci?

"Trolle" to interaktywne zdarzenie teatralne dla uczniów i nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. Po każdym spotkaniu dzieci z trollami odbywa się warsztat, który pomaga dzieciom zebrać przemyślenia, doświadczenia i emocje towarzyszące temu niecodziennemu wydarzeniu. Spektakl „Trolle" to brakująca lekcja, która pokazuje potencjał spotkania, klasy i szkoły. Ile możliwości kryje w sobie klasa? Jaką moc i jakie znaczenie ma to spotkanie? Jak wspólnie być, nie uciekając przed sobą w strach?

Spektakl dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej pt. „Trolle" powstał w ramach sezonu GAP SIĘ!

Jakub Drzewiecki
Materiał Teatru
26 września 2019
Portrety
Justyna Sobczyk

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia