Trudno jest robić coś po raz pierwszy.

"Edukacja seksualna" - reż. Michał Buszewicz - Teatr Współczesny w Szczecinie

Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks.

Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. Bywają trudne, śmieszne, nieporadne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach.

Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać. Zapytamy się wzajemnie o to, co lubimy, o to gdzie stawiamy granice. Chcemy mówić o seksie, bo seksualność jest wrodzona i naturalna, a wszyscy jesteśmy seksualni. Będziemy mówić o seksie, bo brakuje bezpiecznej i otwartej przestrzeni, żeby o nim mówić. Jesteśmy tu po to, aby się odważyć. Żeby „odwstydzić" temat seksu.

Przedstawienie dla osób powyżej 15 roku życia powstało w konsultacji z seksuolożką, a także przy udziale młodzieżowej grupy eksperckiej. „Edukacji seksualnej" towarzyszyć będzie oferta warsztatowa dla młodzieży i dorosłych, prowadzona przez doświadczonych edukatorów.

W związku z tym, że język jakim się posługujemy rozmawiając o seksie jest niedoskonały, w spektaklu pojawiają się słowa, które mogą zostać uznane za wulgarne bądź infantylne.

Ewa Madruj
Materiał Teatru
27 stycznia 2022

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia