Trwa nabór

2. Kurs dla reżyserów radiowych - 2020/2021

Zapraszamy wraz z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym na II edycję kursu dla reżyserów radiowych. To intensywny program zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Z kim będziecie pracować?

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak: Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Igor Gorzkowski, Wawrzyniec Kostrzewski, Mariusz Malec, Anna Wieczur-Bluszcz, Adam Wojtyszko, Marta Rebzda z udziałem wybitnych polskich aktorów.

W ramach kursu odbędą się także seminaryjne zajęcia z cyklu „Spotkania z Mistrzem". W pierwszej edycji kursu w spotkaniach w roli Mistrzów wzięli udział: Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski.

Kurs realizowanych jest w formie dziesięciu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2020.
Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 czerwca 2020 r.
Szczegóły rekrutacji znajdziecie tutaj: https://wajdaschool.pl/rezyseria-radiowa/.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.

Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School. Ze względu na sytuację epidemiologiczną SARS-CoV2 zajęcia teoretyczne mogą być prowadzone w trybie online w wirtualnych salach wykładowych. Zajęcia praktyczne, prowadzone w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia, będą odbywać się z zastosowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.

Organizatorzy
Wajda School & Studio | Teatr Polskiego Radia | Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Kurs „Interdyscyplinarne kształcenie kadr realizacji form dźwiękowych – kurs reżyserii radiowej" dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(-)
Wajda School & Studio
12 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia