Trwa remont Teatru im. Wandy Siemaszkowej

kolejna inwestycja w instutycje kultury

Prace w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zakończą się pod koniec sierpnia, a we wrześniu ruszy tu budowa Sceny Letniej

- Odnawiamy w tej chwili ściany budynku Małej Sceny imienia Zdzisława Kozienia - wyjaśnia Waldemar Matuszewski, dyrektor teatru. - Przebudowujemy także portiernię z przyległymi pomieszczeniami.

Zastanie także wymieniona balustrada na klatce schodowej prowadzącej do Małej Sceny. - Jest to konieczne, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami wejście musi być bezpieczne - tłumaczy dyrektor.

Remontowany jest także taras od strony dziedzińca teatralnego. - Prace te przeprowadza Spółdzielnia Budowlani w ramach usług gwarancyjnych - mówi Matuszewski.

Koszt modernizacji wyniesie 236 tys. zł. Pieniądze wyłożył Urząd Marszałkowski.

Teatr przygotowuje się także do wymiany nawierzchni na parkingu. - Roboty planujemy rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku - wyjaśnia dyrektor. - Przetarg zostanie ogłoszony w tym miesiącu.

Kolejna inwestycja, do której szykuje się teatr to budowa Sceny Letniej za głównym budynkiem teatru. - Mamy już projekt, bardzo nowoczesny, zrealizowany przez młodych ludzi, z wielkim rozmachem, a także zgodę konserwatora zabytków i sponsora, który pokryje koszt budowy. Na razie zapraszam 13 sierpnia na rzeszowski Rynek, gdzie przy studni pokażemy spektakl "Czerwona ruta".

Małgorzata Froń
Nowiny Gazeta Codzienna
10 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...