Trwają próby na Scenie na Woli

"Mizantrop" - reż. Grzegorz Chrapkiewicz - Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego trwają próby do „Mizantropa” Moliera w przekładzie Jerzego Radziwiłowicza i reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. W spektaklu zobaczymy m.in. Agatę Wątróbską, Wojciecha Solarza, Magdalenę Smalarę, Sławomira Grzymkowskiego i Piotra Siwkiewicza.

On – samotnik skrajnie złośliwy i krytyczny wobec ludzi. Ona – błyskotliwa i towarzyska otoczona wianuszkiem adoratorów. On – bezkompromisowo broni swych zasad. Ona – jest wyrachowaną kokietką. Czy Alcest równie zabawny co żałosny wróg życia salonowego może zakochać się w pięknej Celimenie będącej ucieleśnieniem wad? Czy ten wariat niezdolny do prawdziwego życia, które domaga się kompromisów, będzie skory do poświęceń?

Chociaż Molier napisał „Mizantropa" ponad 300 lat temu, jego satyra na życie salonowe jest na wskroś współczesna. Pod falbanami, perukami i grubą warstwą pudru kryje się cała galeria ludzkich charakterów, które mijamy codziennie w metrze, spotykamy w klubach czy na wykwintnych bankietach. Przy tym ten zaliczany do najlepszych obok „Świętoszka" utworów Moliera, jest też dramatem o trudnej miłości. Na Scenie na Woli grany w nowym przekładzie Jerzego Radziwiłowicza.

Premiera 15 lutego 2014, Scena na Woli im. T. Łomnickiego

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2014

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...