Trwają próby opery o Przybyszewskiej

"Olimpia z Gdańska" - reż. Jerzy Lach - Opera Bałtycka w Gdańsku

W Operze Bałtyckiej trwają próby opery Zygmunta Krauzego "Olimpia z Gdańska", napisanej na specjalne zamówienie gdańskiej Opery. W tych dniach rozpoczęły się próby muzyczne z udziałem solistów i realizatorów.

Dzieło to powstała na specjalne zamówienie Opery Bałtyckiej w Gdańsku w ramach cyklu "Opera Gedanensis". Autorem opery jest Zygmunt Krauze, libretto napisali Krystyna i Blaise de Obaldia. Reżyserem spektaklu będzie Jerzy Lach, za stronę muzyczną dzieła odpowiada Maja Metelska.

Główną bohaterką spektaklu jest Stanisława Przybyszewska (w tej roli Anna Mikołajczyk), której losy splatają się z bohaterami Rewolucji Francuskiej. Świat rzeczywisty, w którym żyje i tworzy Stanisława, miesza się ze światem literackim wywiedzionym z powieści, którą pisze główna bohaterka.

Partnerami wydarzenia są:

Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Kultury Miejskiej, Metropolitanka, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Prapremiera 20 listopada 2015 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Kolejne spektakle odbędą się 21.11 o godz. 19 oraz 22.11 o godz. 17.

(-)
Materiał Opery
23 września 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia