Trzeci tydzień projektu

Złap Groteskę w sieci

Mimo wielu trudności, z jakimi musi zmagać się zamknięty Teatr, projekt „Złap Groteskę w sieci" kontynuujemy już trzeci tydzień! Za nami lista przebojów Groteski, w której prezentowaliśmy ulubione piosenki ze spektakli, za nami również tygodniowe warsztaty teatralne „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM", w trakcie których aktorzy udzielali codziennych internetowych lekcji poprawnego mówienia i dykcji, ruchu scenicznego i śpiewu. Także za nami teatralna kuchnia i artystyczne dania serwowane przez aktorkę Teatru Groteska Małgorzatę Hachlowską oraz weekendowe spektakle z teatralnego repertuaru: „Brzydkie Kaczątko" i „Dzikie Łabędzie".

 

Blisko 20-tysięczna widownia oraz reakcje widzów, przesyłane w komentarzach na nasz profil www.facebook.com/teatr.groteska, świadczą o wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciu całego projektu. Wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki projektu „Złap Groteskę w sieci" dostępne są również na naszym kanale YouTube: www.youtube.com/teatrgroteska

Ale to nie koniec! Przerwa w szkołach się przedłuża i kiedy frustracja wszystkich rodziców i nauczycieli tylko rośnie, kolejny raz przychodzimy z pomocą!

Przez najbliższy tydzień, dzień po dniu w samo południe zapraszamy na warsztaty „I TY MOŻESZ MIEĆ TEATR". Instruktorami będą kolejni aktorzy Teatru Groteska: Iwona Olszewska-Watemborska i Bartłomiej Watemborski. Ze swoimi dziećmi pokażą, jak w warunkach domowych zrobić pacynkę, marionetkę i lalkę na kiju. Jakub Popławski krok po kroku poprowadzi rodziców i dzieci przez artystyczne zadanie, którym będzie budowa teatru. Siły witalne w artystycznej kuchni Calineczki wzmocni Małgorzata Hachlowska.

Finałem tygodnia będzie kolejny weekendowy pokaz (4-5 kwietnia), tym razem zaprezentujemy spektakl „Trzy świnki", zrealizowany w konwencji maskowo – lalkowej.

UWAGA – KONKURS „Gramy dla Groteski"

Wszystkie tematyczne aktywności projektu „Złap Groteskę w sieci", o których informujemy już od trzech tygodni prowadzą - jak to w teatrze bywa - do grande finale, który już dziś zapowiadamy! Dla najmłodszych widzów organizujemy niecodzienny konkurs „Gramy dla Groteski". Po lekcjach śpiewu, dykcji, ruchu scenicznego, budowy marionetek, pacynek i instrukcji, jak zrobić domowy teatr czas na... produkcje własne najmłodszych widzów! Profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się aktorzy Teatru, oceniać będzie nadesłane filmiki z domowymi inscenizacjami, które prezentować będziemy również szerokiej publiczności na naszej stronie internetowej www.groteska.pl

Szczegóły konkursu jeszcze w tym tygodniu!

Wszystkie informacje na temat projektu „Złap Groteskę w sieci" oraz komentarze dotyczące sytuacji Teatru Groteska i Aktorów w okresie zawieszonej działalności, związanej z epidemią koronawirusa uzyskać można w Biurze Komunikacji Teatru Groteska:
media: Edyta Przybylska, tel. 664 092 001
instytucje i partnerzy: Agnieszka Tatara, tel. 601 519 027

Eryka Żmuda
Teatr Groteska
31 marca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...