Trzecia edycja Sceny Nowej Dramaturgii

3. Scena Nowej Dramaturgii w Rzeszowie

Młodzież twórcza zainteresowana pisaniem dla teatru może wziąć udział w 3.edycji Sceny Nowej Dramaturgii.

Otwierając nabór do letniej rezydencji dramatopisarskiej Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do współpracy twórców tekstów dramatycznych, prozatorskich, reportażowych i poetyckich.

Scena Nowej Dramaturgii jest platformą wymiany myśli, sprzyja inwencji, zachęca do wspólnych działań. Kuratorami programu są reżyserka Martyna Łyko i krytyk Witold Mrozek. Z uczestnikami współpracują Weronika Szczawińska, Michał Buszewicz i prof. Grzegorz Niziołek z Katedry Teatru i Dramatu UJ.

Dotychczasowe rezydencje przyznano poetce Aldonie Kopkiewicz, performerowi i choreografowi Rafałowi Dziemidokowi oraz dramaturgowi i reżyserowi Benjaminowi Bukowskiemu. Dramat Marty Fortowskiej napisany podczas ostatniej edycji znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Współpraca z reżyserkę Julię Mark i dramatopisarkę Olgę Żukowicz przybrała kształt premiery przedstawienia „Stolp. Miasta kobiet" w Teatrze Nowym w Słupsku. Natomiast Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zamierza umieścić w repertuarze powstałą w ramach poprzednich edycji Sceny Nowej Dramaturgii sztukę Katarzyny Matwiejczuk „Celineczka".

Regulamin i formularz zgłoszeniowy na www.teatr-rzeszow.pl

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
5 maja 2021

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia