Trzecia premiera sezonu

„Podwyżka" - reż. Beniamin M. Bukowski - Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

W sobotę 2 grudnia odbędzie się trzecia premiera sezonu – „Podwyżka" Georges'a Pereca w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego. Na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego zobaczymy 7 aktorów z kaliskiego zespołu.

Podwyżka to pełna absurdalnego humoru sztuka francuskiego eksperymentatora Georgesa Pereca. Główny bohater, jeden z trybików wielkiej korporacyjnej machiny, zdobywa się na odwagę i postanawia udać się do Kierownika Działu po podwyżkę. Sześć głosów w głowie bohatera kłóci się o to, jak najskuteczniej osiągnąć zamierzony cel.

Zegarmistrzowska precyzja formy, niespodziewane pojawienie się zaraźliwej choroby i ciąg absurdalnych perypetii, które prowadzą do nieoczekiwanego finału. A wszystko to zamknięte w pięćdziesięciu króciutkich odsłonach rozsadzających granice teatru.

Na Scenie Kameralnej wystąpią Agnieszka Dzięcielska, Małgorzata Kałędkiewicz, Ewa Kibler, Kama Kowalewska, Bożena Remelska, Dawid Lipiński i Lech Wierzbowski.

Reżyser spektaklu jest tegorocznym absolwentem MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (filozofia, historia sztuki) i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie wiele realizacji teatralnych i kilka nagród (Najciekawszy debiut dramatopisarski w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; Najlepszy spektakl publiczności na Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-Teatr, finalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej).

Bilety na prawie wszystkie popremierowe pokazy do końca roku są już wyprzedane. Zostały ostatnie bilety na spektakl w piątek 8 grudnia o godzinie 18.00.

(-)
Materiał Teatru
28 listopada 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia