Trzej królowie polują na wilka

"Jasełka z wilkami" - reż. Stanisław Dembski - Teatr Pijana Sypialnia

„Jasełka z Wilkami”, to świąteczna wersja spektaklu „Wyjowisko” – spektaklu, który przez krytyków teatralnych miesięcznika „Teatr” został wyróżniony, jako jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnego offu w Polsce. Propozycja dla tych, którzy przed świętami chcą zwolnić i przenieść się w sielską krainę wina i muzyki.

Teatr Pijana Sypialnia muzyką stoi! Nie inaczej będzie tym razem. W „Jasełkach z Wilkami" usłyszymy... pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina. Nudy? Nie w wykonaniu jednego z najbardziej zwariowanych teatrów w Warszawie. Sebastian Słomiński, aktor: Uwielbiamy odkopywać zapomniane klimaty i zaskakiwać nimi współczesną publiczność. Nasze spektakle, to próby tworzenia nowej jakości z zapomnianej muzyki i zakurzonych tekstów. Zderzamy to wszystko z rzeczywistością w której żyjemy. „Jasełka z Wilkami", to świąteczna komedia muzyczna w sosie staropolskim. Do karczmy przybywają komedianci przebrani za Trzech Króli. Jeden z nich zakochuje się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera i wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości.

Scena Hoża 51, to próba stworzenia pierwszego miejsca w Warszawie, gdzie teatr miesza się z kulturą klubową i kawiarnianą. Tutaj nie trzeba przychodzić w ciasnych garniturach. W takcie spektakli można popijać herbatę i robić zdjęcia. Nie ma majestatycznie opadającej kurtyny. Liczy się samo spotkanie z teatrem, z aktorami. Sebastian Słomiński: Mamy nadzieję, że nieoficjalna atmosfera, która towarzyszy naszym spektaklom daje ludziom większą swobodę w jego przeżywaniu. Jeżeli coś Cię rozbawi – śmiej się do łez, jeżeli coś Cię zdenerwuje – tupnij. Chcemy, żeby teatr przy Hożej kipiał od emocji.

„Jasełka z wilkami" Teatru Pijana Sypialnia

8 grudnia, godzina 18:00, Scena Kawiarnia

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/315140171962028/

(-)
Materiał Teatru
4 grudnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia