Trzy ćwierci do śmierci otworzy Festiwal Konteksty

9. Festiwal Teatralny Konteksty - Zjawiska

Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Teatralnego "Konteksty". Impreza, która cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Poznania, potrwa w tym roku aż cztery dni. Pierwszy spektakl - "Trzy ćwierci do śmierci" w wykonaniu Karoliny Martin już 28 listopada.

Tym razem festiwal odbędzie się pod hasłem "Zjawiska" i będzie prezentować "najciekawsze przedstawienia z obszaru współczesnego teatru lalek, teatru formy, obiektu oraz ruchu". - Jego zróżnicowaniem, bogactwem środków wyrazu i niebanalną treścią pragniemy trafić zarówno do najmłodszych mieszkańców regionu, jak i do młodzieży oraz widzów dorosłych - podkreślają organizatorzy.

Teatralna impreza rozpocznie się od długo wyczekiwanej prapremiery "Halo Kosmos!" Maliny Prześlugj w reżyserii Julii Szmyt. To projekt określany jako "zmysłowisko", angażujące nie wzrok, lecz zmysły słuchu, dotyku i zapachu.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć również wiele innych spektakli - choćby "Minutkę" Teatru Baj, "Virginię Wolf" Białostockiego Teatru Lalek, "Trzy ćwierci do śmierci" Karoliny Martin [na zdjęciu], czy "Dokąd pędzisz, koniku?" Teatru Maska.

9. Festiwal Teatralny "Konteksty" odbędzie się od 28 listopada do 1 grudnia w Teatrze Animacji (ul. Święty Marcin 80/82). Teatrze Polskim (ul. 27 Grudnia 8/10) i Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1). Cena biletu na pojedynczy spektakl: 15 zł. Więcej informacji: teatranimacji.pl.

(-)
Polska Głos Wielkopolsk
28 listopada 2019

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia