Trzy opowiadania Turgieniewa

Dramatorium w Teatrze BARAKAH

"Nie wolno niczego nie robić tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego" - pisał Turgieniew. Na najbliższym Dramatorium w Teatrze BARAKAH aktorzy przeczytają trzy jego opowiadania: o rybakach, o miłości i o strachu.

Na ten ostatni motyw warto zwrócić uwagę ze względu na fakt, iż Turieniew inspirował się twórczością Edgara Alaana Poego. Iwan Turgieniew był rosyjskim XIX-wiecznym pisarzem, przedstawicielem realizmu krytycznego, wiele lat mieszkał za granicą, ostatnie paręnaście w Paryżu. Jego najsłynniejsze dzieło to powieść "Ojcowie i dzieci". Pisał także dramaty, nowele, opowiadania i poezję. Klasyk - trzeba znać!

Nazwą Dramatorium można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru BARAKAH - zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z... Dramatorium jest tym, czym Teatr BARAKAH może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Iwan Turgieniew - czytanie opowiadań / DRAMATORIUM

Data: 11.08.2014., poniedziałek, 20:00

Miejsce: Paulińska 28 (ArtCafe Barakah)

Obsada:

Anna Piróg, Barbara Szałapak, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek

prowadzenie: Anna Wyrwik

Bilety: 7 zł, rezerwacje@teatrbarakah.com, 887-229-827

(-)
Materiał Teatru
9 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...