Trzy opowieści o miłości

"Pierwszy mężczyzna" - Czytanie Świata - Teatr Powszechny w Radomiu

W cyklu Czytanie Świata w Teatrze Powszechnym w Radomiu - "Pierwszy mężczyzna" Jeleny Isajewej w poniedziałek 14 marca godz. 18.00 na Scenie Kameralnej.

Tematem kolejnego dramatu, czytanego 14 marca w cyklu Czytanie Świata znów będzie miłość. Mamy jednak nadzieję zaskoczyć widzów jej nietypowym ujęciem.
Trzy młode kobiety opowiedzą o swojej miłości, fascynacji i lęku, o swym skomplikowanym uczuciu do własnego ojca, nazywanym przez psychoanalityków „kompleksem Elektry". Większość z nas słyszała o „kompleksie Edypa", zwrot ten wszedł już prawie do obiegowego języka. „Ale co z tą Elektrą?" - mógłby ktoś zapytać. Okazuje się jednak, że problemy w relacji córek z ojcami są nie mniej powszechne. Dotyczą większości z nas, ale na szczęście rzadko przybierają traumatyczny charakter.

Język opowiadania prosty, nieskomplikowany i bezpośredni. Trzy różne domy, trzy różne historie, a jednak jest w nich jakiś wspólny mianownik, podobna tajemnica. Tę tajemnicę poznamy dzięki rosyjskiej autorce Jelenie Isajewej i jej najnowszej sztuce „Pierwszy mężczyzna". Spodziewamy się, że temat i nietypowa forma dramatu sprowokuje widzów do żywej dyskusji, której moderatorem będzie zaproszona pani psycholog.

Prapremierową prezentacja tekstu w wykonaniu aktorek: Aliny Czyżewskiej (gościnnie), Karoliny Michalik i Agnieszki Wilkosz.
Janusz Łagodziński

Wstep wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc:
tel: 048 384 53 22
sms: 604 56 64 06
e-mail: bilety@teatr.radom.pl

Oprac. GG
Materiały Teatru
9 marca 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...