Trzy tytuły po raz pierwszy

"W progu", "O matko!", "Niccoś" - Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku

Na długie listopadowe wieczory Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego przygotował podwójną porcję sztuki teatralnej: dwa pokazy w jeden wieczór, dwa spektakle w cenie jednego biletu.

Łącznie trzy tytuły, które po raz pierwszy zostaną zagrane na białostockiej scenie; to projekty zrealizowane w ramach zajęć "Praca aktora z przedmiotem" oraz "Teatr ożywionej formy". Na te niecodzienne atrakcje zapraszamy w dniach 18-19 oraz 25-26 listopada.

W PROGU

To baśniowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia, sensu życia, magii i tajemnicy wokół nas. Spektakl inspirowany jest "Kwiatem paproci" Józefa Ignacego Kraszewskiego, a zbudowany z desek, które tworzą kolejne wizje, wyprawiając nas w podróż w głąb czasu, opowieści, siebie. Urody tym obrazom dodają pieśni ludowe, zapraszające do wspólnego rytuału.

O MATKO!

Historia młodej dziewczyny, Aliny, opowiadana z perspektywy Pierwszej Komórki na świecie; opowieść o niechcianym macierzyństwie, ciągnąca się przez pokolenia, o genie Matki Polki i o początkach wszechświata. Poruszająca, mocna, bardzo aktualna i stawiająca widza wobec pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź. Spektakl inspirowany jest tekstem Maliny Prześlugi pt. "Kwaśne mleko".

NICCOŚ

Spektakl przenosi widza na granicę życia i śmierci, która przebiega No właśnie - gdzie? W naszej głowie? Czy jednak gdzieś w kosmosie? Gdziekolwiek to jest, bohaterka spektaklu, Lucy, spotyka tu przewodników, którzy z niewiadomych powodów zadają jej ból. Co musi się zdarzyć, by skończyło się jej cierpienie?

Spektakl inspirowany jest tekstem Artura Pałygi pt. "W środku słońca gromadzi się popiół".

Szczegółowy program:

18-19.11, godz. 18.00 - W PROGU / O MATKO!

25-26.11, godz. 18.00 - W PROGU / NICCOŚ

Anna Danilewicz
Materiał Teatru
14 listopada 2017

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia