Trzy wcielenia Jachimka oraz Waganci

5. Chorzowski Tear Ogrodowy Sztygarka

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy po raz ostatni w sezonie zaprasza najmłodszych. W sobotę Teatr Gry i Ludzie przedstawi malownicze "Opowieści Wagantów". W piątek dorosłych rozśmieszać będzie potrojony Tomasz Jachimek

W piątek, 19 sierpnia o  godz. 21:00 "[Ja]3 czyli dwa do jednego" Teatru Konsekwentnego (dawniej We Trzech) z Warszawy. Na scenie - Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński, Adam Sajnuk .

Trzydziestoczteroletni Adaś przechodzi lekki zawał i dowiaduje się, że musi zmienić dotychczasowy tryb życia. Od tej pory wszystkie decyzje będzie konsultować ze swoim sercem i mózgiem, a to tak, jakby dyskutowało ze sobą trzech upartych facetów. Każdy ma ugruntowane poglądy i upodobania oraz silną osobowość i żaden nie zamierza ustępować, bez względu na to, czy chodzi o zjedzenie jajka na śniadanie, podryw w pubie czy relaks przed telewizorem. Spektakl pełen jest kabaretowych gagów a także pastiszy i nawiązań do różnych przedstawień. Oprócz świetnej zabawy trio Jachimek-Sajnuk-Połoński zaproponuje także grę konwencjami i odrobinę refleksji.

Scena główna w Magazynie Ciekłego Powietrza. Wejściówki w cenie 15 złotych do kupienia w recepcji Sztygarki.

W sobotę, 20 sierpnia o godz. 15.00 "Opowieści Wagantów" Teatru Gry i Ludzie.

Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Tym razem zobaczymy dwie historie. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu, który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu.

„Opowieści Wagantów” to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp. Spektakl składa się z dwóch części będących adaptacją bajek braci Grimm: „O trzech złotych włosach diabła” i „Titelitury”. Opowieściom towarzyszy muzyka grana na żywo. 

Spektakl w zielonym plenerze (w razie deszczu scena w suchym Magazynie Ciekłego Powietrza). Wstęp wolny.

Izabela Mikrut
Materiały Organizatorów
19 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia